Açık Kalp Reikisi

600 

Açıklama

OPEN HEART REIKI

( Açık Kalp Rekisi )

AÇIK KALP REİKİSİ HAKKINDA

Açık bir kalbe sahip olmak, harika bir şeydir elbette. Böyle bir kalbe sahipken, güçlü bir şekilde kayıtsız şartsız severiz ve seviliriz; sevgiyi, aşkı alma ve verme imkanı buluruz. Ama ne yazık ki, çoğumuz tam olarak açık olmayan kalpleri taşıyoruz. Geçmişteki acılardan, reddedilmelerden, hayal kırıklıklarından dolayı kalplerimizi kapatmışız. Böylece, acılarımızın ilacı olmayan o derin öfkelerimizi ve kızgınlıklarımızı salıvermek yerine, sarmaladığı kalplerimizi kapalı tutmaya devam etmişiz.

Kapalı bir kalbe sahip olmak, sadece uzun vadede bizim canımızı acıtır ancak.. Bizim hissediş yeteneğimizi olumsuz etkileyerek, yaratıcılığımızı önler. Ve en önemlisi de, başkaları ile tamamen pozitif, sevgi dolu ilişkiler kurmamızı engeller. Kapalı bir kalbe sahipken, birileri bize karşı koşulsuzca büyük bir sevgi beslerken, biz bunun farkına bile varamayabilir ya da kabul etmeye cezaretimiz bile olmayabilir.(Çakranın tamamen kapalı olması söz konusu değildir. Burada, işlevi yetersiz anlamında ‘kapalı’tabirini kullanıyoruz)

AÇIK KALP REİKİSİ VE KALP ÇAKRA

Çakralarımız, bizim ”Enerjik Anatomimiz”in bir bölümü olan enerji merkezlerimizdir. Klasik Enerji Felsefesine göre, yedi temel çakraya(enerji merkezlerine) sahibiz. Her çakra, vücudun belli bölgesiznde yer alan belirli organlar için işlev görür.

Açık Kalp Reikisi, göğüs kafesinin ortasındaki enerji merkezi olan Kalp Çaraya odaklı bir şifa sistemidir. Kalp Çakra, düyya hayatı tabanlı alt çakralarla, manevi çakralar olan üst çakralarla bağlantı oluşturduğu için, merkezi olan en önemli çakradır.

1.2. ve 3. Çakralar; hayatta kalma mücadelesi, cinsellik ve temel sınırlar gibi dünyevi konular üzerine çalışırlar. Diğer yandan 5. 6. ve 7. Çakralar ise; daha çok yaratıcı ifade, sezgiler ve İlahi bağlantı konuları üzerine çalışırlar.

4. Çakra olan Kalp Çakra; bu iki grup çakraların arasında yer almaktadır. Bu, bizim dünyevi olan fizik hayatımız ile manevi olan ruhsal hayatımızı biri birine bağlayan çakramızdır, bizim var oluşumuzun merkezidir. Hem sevgiyi verdiğimiz yerdir ve hem de aldığımız sevigiyi hissettiğimiz yerdir.

Güçlü bir Kalp Çakra, eğer işlevlerini tam olarak yerine getiremiyorlarsa diğer çakralarımızı da iyileştirir. Tamamen açık bir kalp çakra, biz özellikle diğer çakralar üzerinde şifa çalışmasak da diğer çakralarımızı rahatlatma ve onları enerjisel olarak besleme yeteneğine sahiptir.

Eğer tamamen açık bir kalbe sahip biri ile bir araya gelirseniz ya da ilk defa karşılaşıp tanışıyorsanız, muhtemelen bunu hissedersiniz. Bu insanların yanında kendinizi güvende hissedersiniz ve onlar çevrelerindeki insanlar tarafından sevilen kişilerdir. Onlar sevilip güvenildikleri için diğer bir sürü insanı kendilerine çekerler. Onlar kenddilerinden birşey eksiltmeden veriyorlar. Açık bir kalp ile sevgiyi veriyorlar .. Onlar açık bir kalp çakra üzerinden koşulsuz sevgiyi verdikleri için, açık kalp sevgiyi sürekli kalbe kendiliğinden doldurur, bu ndenle sevdikçe daha çok sevmek mümkün olur.

Sevgiyi kapalı olan bir kalp üzerinden veren insanlar, genellikle enerjiyi 2. ya da 3. çakra gibi diğer alanlardan çalarlar. Ya da, daha da kötüsü, -kalplerini bir mürekkep okkası gibi düşünün- Verdikleri sevgi koşullara bağlı olduğu için, verirken karşılarındaki insanların enerjilerini daha çok çekerler. O zaman da bu insanlar diğer kişiler üzerinde enerji vampirleri gibi etki ederler.

Hiç, birisi size bir hediye verdiği zaman, bu durum size eziklik ya da suçluluk hissi verdi mi? Eğer öyle ise; O kişi hediyeyi size açık bir kalp ile vermiyor. Verirken sizden enerjinizi çalıyor ve siz bunu hissediyorsunuz.

Özellikle Şifacılar, açık bir kalp çakrasına sahip olmak için çalışmalılardır. Aksi takdirde, kendileri ile bütünlük içerisinde olmayan bir yerlerden şifa aktarılır. Bunlar şifa gibi görünen geçici negatif enerjilerdir.

Açık Kalp Reikisi Enerjisi ile çalışırarak, tam ve koşulsuz bir sevgi vererek ve karşılığında gerçek sevgi enerjisini alarak, şifalanan kişide sağlıklı ve güçlü bir kalp çakra oluşturmanız mümkün olacaktır.

Açık bir kalp çakra ile, sevgi dolu, neşeli, geniş, ferah olunur. Dünya hayatı ile daha barışık hissedilir ve hayat daha kolaylaşır.

 Tüm Uyumlamalar uzaktan yapılmakta olup, İNİSİYASYON SERTİFİKALARINIZ yüksek çözünürlüklü .jpg formatında ve EĞİTİM DERS NOTLARINIZ .pdf formatında e-mail adresinize postalanmaktadır.

 

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

“Açık Kalp Reikisi” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir