S:
Merhaba Hasan bey,
Bu akşam Reiki 3 uyumlama alacağım sizden, dün eğitim notlarınız geldiğinde gördüm ve size sormak istedim. ÇKR sembolü benim Reiki 2’de aldığımdan farklı.. Kısaca tersi! … ten almıştım. Bazı kaynaklarda da sizin gönderdiğiniz şekilde olduğunu biliyorum. Hangisini kullanmalıyım bundan sonra acaba?

 

C:

Merhaba … Bey,

Sembollerin, her hangi bir zemin üzerine çizimini değil de hologram ya da üç boyutlu görüntülerine odaklanırsak, ortada ÇKR bir yanda siz diğer yanda ben.. ikimizde biri birimizin gördüğünün tersi yönde çizilmiş bir sembol görürüz ama ortadaki sembol aynı semboldür.

Sembollerin çiziminden çok, isimleri ile işaret edilen anlamları önemlidir. Farklı Kaynaklarda sembollerin çiziminde ufak tefek farklılıklar da olabilir, bunlar da sorun değil, hepsi aynı görevi görürler.

Hatta örneğin bu akşam siz, Usui Reiki Master&Teacher Seviyesine Uyumlanırken, aynı anda Tibetan Reiki Master Sembolü olan DKM ‘ya da uyumlanacaksınız. Usui Reiki DKM çizimi zor gelirse Tibetan Reiki DKM yi de aynı amaç için kullanabilirsiniz.

Reiki, bir tanedir ama onu aktive etme yöntemleri yüzlercedir. Mikao Usui’nin yöntemi ile Reiki’yi master düzeyinde aktive etmek ile Tibetlilerin yöntemi ile Reiki’yi master düzeyinde aktive etmek aynı şeydir. Burada aktive olan, yöntem değil Reiki’nin kendisidir.

Sonuç olarak;
Uyumlandığınız eş görevli sembollerden hangisini kullanmak sizi daha çok memnun ediyor ise o sembolü kullanın lütfen 😉