SHIRODHARA Şifa

600 

Açıklama

SHIRODHARA

ŞİFA ENERJİSİ

ARGANTINI TITISARI

(AKA) Arghyarupa Hatakeshvar tarafından 2009 Yılında Kurulmuştur.

Shirodhara; Ayurveda hekimliğinden gelen Panchakarma Tedavi yönteminin önemli bir bölümüdür. Hindistan kökenli ve Hindistan’da oldukça popüler ve yaygın bir şekilde kullanılan, bitki özleri(yağları) ile yapılan, özellikle baş ve üçüncü göz üzerinde çalışan bir terapi yöntemidir.

Shirodhara; kelime olarak sanskritçe’den gelir. ‘Shiras’ baş-kafa anlamına gelir, ‘Dhara’ ise alın (üçüncü göz) üzerinden, ilaç niteliğindeki bitki özlerinin sıvı hali ile, sürekli olarak azar azar dökülmesi işlemine denir. Bu yöntem, Hindistan’da Karela’lı ünlü Ayurveda Uygulayıcısı Vaidyas tarafından geliştirilmiştir. Hindistan’da Sukhachikitsha (Onarıcı Tedavi) olarak kullanılagelmiştir.

Ayurvedik Terapi olarak Shirodhara; ilaçlı süt, ilaçlı tereyağı ve bitkisel yağların karışımı ile oluşturulan sıvı halde alın bölgesine(üçüncü göze) belli oranda sürekli dökülerek uygulanır.

Shirodhara çok çeşitli konularda tedavi için etkili bir şekilde kullanılmaktadır;

  • Göz Hastalıkları

  • Alerji

  • Nörolojik Bozukluklar

  • Zihinsel Depresyon

  • Hafıza Kaybı

  • Uykusuzluk

  • Hipertansiyon

  • Vertigo

  • Ayrıca, Üçüncü Göz Aktivasyonunu arttırmak için kullanılır.

Shirodhara Şifa Enerjisi ise; aynı şekilde, bizlerin günlük aktivitelerinde maruz kaldığımız negatif enerjileri (stress, zihinsel kargaşa, öfke, duygusal baskı, depresyon, vs.. ) temizler. Çeşitli nörolojik hastalıkların iyileştirilmesinde etkin rol oynar. Örneğin; uykusuzluk, hipertansiyon, epilepsi, baş dönmesi, ağız, diş ve kulak hastalıkları ve buna bağlı oluşan ağrılar, “Üçüncü göz” çakra ve bağlı olan epifiz salgı bezi ile koordine olan organların iyileştirilmesinde kullanılır.

Ayrıca günlük yaşamın stresinden uzaklaştırıcı, yatıştırıcı, gevşemeye yardımcı olan bir enerjiye sahiptir.

 Tüm Uyumlamalar uzaktan yapılmakta olup, İNİSİYASYON SERTİFİKALARINIZ yüksek çözünürlüklü .jpg formatında ve EĞİTİM DERS NOTLARINIZ .pdf formatında e-mail adresinize postalanmaktadır.

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

“SHIRODHARA Şifa” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir