S:
Uyumlama esnasında bulunduğum adresin bir önemi var mı? Ben size adresi … olarak bildirim yapmıştım, uyumlama esnasında sessizlik açısından  … adresinde yani iki kat aşağıda bulundum. Uyumlama işlemim sizce olmuş mudur veya yeniden uyumlama yaptırmam gerekir mi? Birde sertifikamda ayrıca eğitmen olduğum yazıyor, yani başkasına uyumlama yapabileceğim anlamına geliyor doğru mudur?

 

C:
İyi Geceler …, uyumlama anında bulunduğunuz yerin hiç bir önemi yok. Enerji, ışık hızından kat be kat çok daha hızlı hareket eder, yani dünyanın herhangi bir noktasında olmanız, enerji için sadece bir noktadır. Şifacılık eğitimlerin başlarında, uzağa şifa gönderimi öğrenirken isim yer zaman vs. bilgiler ile çalışılmasının nedeni, sadece göndericinin odaklanmasına yardımcı olması içindir, değilse, bunların hiç birine ihtiyaç yoktur. Hatta ileri düzeylerde, isim bile kullanılmadan, alıcıya odaklanılarak, enerji ya da uyumlama gönderimi kalpten bir niyet yapılır. Ki kalpleri bilen sadece ve sadece Allah’tır. Yapılan şifa çalışması da İlahi bir şifanın dışında farklı varlık ya da enerjilerin bilgi alamayıp, müdahale edemedikleri saflık korunmuş olur..

Şifa sistemlerinin kimisi tek seans ile kimisi de seviyeli olarak öğrenilir. Örneğin GMA tek seans ile Usui Reiki 3 seviye ile tamamlanır. Tamamlanmış olan her şifa sistemini başkasına öğretme yetisi de alırsınız. Ancak buradaki hassas konu; enerjiyi ilk önce kişinin kendisi öğrenir uygular ve o enerjiyi kullanmak konusunda ustalaşır, Ondan sonra başkalarına öğretmeye başlar. Eğitmenlik genel olarak; Ustalaşılan bir konuyu artık başkalarına da öğretmek için atılan adımdır.