S : Bu uyumlanmamda da öyle oldu kendimi çok huzurlu ve mutlu hissettim bir ara gülümsediğimi fark ettim, sonra mor bir ışık gördüm, mor ışığın etrafında küçük küçük beyaz ışıklar vardı bir müddet ışıkları seyrettim. Birden ben bir başka beni gördüm. Kendimi gördüm demiyeceğim çünkü ben nerede olduğumun farkındaydım. Bu başka bir ben idi bir odada yanında erkek sandığım biri vardı tam secilmiyordu ona “Burada bekle bir yere gitme sakın” dediğini duydum sonra yürüyerek kapıdan çıktı ve görüntü kayboldu sonra bitinceye kadar enerji akışını hissetmeye devam ettim. Saygı ve Sevgilerimle …   C : 
Aslında o gördüğünüz de siz değildiniz, bakan da ..  Şöyle ki; çok fazla detaylandırmadan, şimdi aynaya baktığınız zaman gördüğünüz fizik bedeniniz bu fizik aleme ait, ve enerji bedeniniz ‘berzah’ dediğimiz enerji alemine ait. Hangi bedeniniz aktif ise o anda Bilinç(şuur), yani SİZ, o alemi deneyimlersiniz. SİZ, her iki bedeninizi ve onların ait oldukları alemi deneyimleyen, izleyen, tanık olan, Mutlak Bilinç(Şuur) halisiniz.
Uyku ile uyanıklık arasındaki durumda, her iki alemi de, dolayısı ile fizik ve enerji bedenlerinizi aynı anda görme şansı yakalarsınız. Hangisinden bakıyorsanız diğerini de görürsünüz. Ama unutmayın, SİZ o bedenler değilsiniz, SİZ bütün bunları deneyimleyen BİLİNÇ’siniz!
Fizik dünyada şimdi uyanık iken, fizik beden içerisinden bakarsınız. Bu alemde fizik bedeninizi dinlendirmek için uykuya geçtiğiniz zaman, enerji bedeninizin uyandığı berzah(enerji alemi)nde uyanırsınız ve enerji bedeninizin içinden bakarsınız o aleme.. Yani SİZ Bilinç(Şuur) olarak hiç uyumazsınız aslında. Sadece bir alemden diğer aleme gider gelirsiniz. O geçiş anlarında ise, ışık perdesi diyebileceğimiz alandan geçtiğiniz 2-3 sn. içerisinde film şeridi gibi, geldiğiniz alemden gördüklerinizi, o anki zihin ve bilinçaltı süzgecinden geçerek hatırlarsınız. Bu hatırlananlara fizik alemde biz ‘Rüya’ diyoruz. Aynı şekilde, burada yani fizik alemde uykuya geçtiğimiz zaman aynı ışık perdesinden geçerek Enerji(Berzah) alemine uyanırken de buradan hatırladıklarımız kesitlere de orada ‘Rüya’ diyoruz.
Bazı spiritüellerin, kuantum fizikçilerinin, ‘aslında şimdi bir rüyadayız’ demelerinin altında da bu gerçeklik yatıyor. (Bu arada bir dipnot: Fizik Alem ile Enerji alemi ve daha bir çok alem öyle biri birinden uzak bölgelerde değil, hepsi iç içe.. Aynen ses dalgaları ya da radyo dalgaları gibi, fizik alemden bakıldığı zaman sadece fizik işitme organı olan kulağın algı sınırında olan frekans aralıklarını duyabiliyoruz. +sonsuz ve -sonsuz a kadar olanları da duyabilsek, bu sonsuz gürültüden dolayı konuşurken biri birimizi duyamazdık  )
hasan makam Yazının devamı https://sheepha.com/makaleler/sorun-cevaplayalim/devami-uyumlama-alirken-bir-baska-ben-i-gordum/