Şifa Küreleri oluştururken en çok kullanılan yöntemlerden ikisi olan Chi-ball yöntemi ve Reiki Küresi yöntemlerini açalım biraz ve farklılıklarına göz atalım. Böylelikle, hangi durumlarda hangi yöntemi kullanmamızın daha ideal olacağını seçebiliriz.

Chi enerji, Evrensel Yaşam Enerjisi olan Reiki’yi aura ve çakralarımız üzerinden enerji bedenimize çekerek, hara’da depoladığımız kişisel enerjimizdir. Bu neden ile, insan enerji bedeni direk kullanabileceği bir formdadır. Kontrol edilebilir ve şifa dışında farklı amaçlarla da kullanıma açıktır. Reiki formundan oldukça farklı olmasının asıl nedeni ise, eterik bağ kurulan diğer insanlarla etkileşimlerde olumlu-olumsuz kişisel formdaki enerji aktarımları da hızlıca gerçekleşir. (Bu enerji formu, daha çok bioenerji teknikleri ile kullanılır.)

Reiki ise, evrensel yaşam enerjisidir, saftır, sadedir, her durumda iyileştiricidir, kendi üst bilincine ve kendine has yüksek bir zekaya sahiptir. Şifanın dışında amaçlar için kullanılamaz, isteğe bağlı olarak kontrol edilemez, sadece bütünün hayrınız gözetecek şekilde yönlendirilebilir.

Reiki Uygulayıcıları olarak, chi-ball (kişisel enerji küresi) oluştururken, onu bir anlamda kimyasal bir tepkimedeki katalizör gibi kullanırız. Yani, onu enerjisel bir koza gibi oluşturur, içerisine iyileştirici Reiki enerjisini yükler, gerekli alana göndeririz. Gittiği yerde, şifa enerjisi ulaşması gerektiği yere akar. Chi-ball, yani kişisel enerji küresinin bu şifalanmada her hangi bir fonksiyonu yoktur. Sadece taşıyıcıdır, eşlik edendir, sonucu etkilemez, sadece o şifa sürecini hızlandırmak için bir araçtır.

Chi-Ball ‘ın sadece taşıyıcı olması gerektiği neden önemlidir? Çünkü, Küreyi oluşturan kişinin chi enerjisi alıcıya olumlu ya da olumsuz etkilerde bulunabilir. Aynı şekilde alıcının kişisel enerjisinden chi küresini oluşturan kişi de etkilenebilir.

Evrensel Yaşam Enerjisi olan Reiki aktarımında ise böyle bir risk olmaz.

Özellikle, birden fazla enerji küresi ya da sürekli aktif olacak şekilde tasarlanan enerji kürelerinde bu ayrımı yapmak çok daha önemlidir.

Örneğin, Chi-ball ile aktarım yöntemi ile şifa enerjileri gönderiyorsunuz. Şifa enerjilerini taşıyacak olan chi enerji küreleri sizin kişisel enerjinizden oluşturuluyor. Yani, kendiniz için depoladığınız kişisel enerjinizden tüketiyorsunuz. Gittiği yerde şifa enerjilerini zamanı gelince boşalttıktan sonra size geri dönüşü de olmuyor. Ya da sürekli aktif olması için tasarladığınız bir şifa küresini chi-ball yöntemi ile gönderdiyseniz, her aktive edildiğinde sizin kişisel enerjinizin de devreye girmesi söz konusu. Bu ise sebepsiz halsizlik, yorgunluk, tükenmişlik ya da anlık duygu ve düşünce dağınıklığına sebep olan bir durumdur. Aynen başka insanlarla oluşturulmuş kalıcı eterik bağların insanı sebepsiz etkilemesi gibi benzer bir durum..

Bunun yerine, birden fazla ya da sürekli enerji aktarımı için kullanma amaçlı Şifa Kürelerini oluştururken, chi-ball (kişisel enerji küresi) değil, direk Reiki Enerji Küresi oluşturup göndermek çok daha sağlıklıdır. Reiki Enerji Küresi (Yaşam Küresi) oluşturma yöntemini daha ayrıntılı ve özel teknikler ile ele alan Orb Of Life (Yaşam Küresi) Sifa sistemi gibi uyumlama ve eğitim programları olsa da, uyumlanmadan da Reiki Masterları tarafından kullanılabilecek şöyle basit bir yöntem uygulanabilir:

  1. Reiki Evrensel Yaşam Enerjisinin beyaz ve parlak bir sis bulutu şeklinde etrafınızda çevrili olduğunu görselleştirin ya da hayal edin. Yavaş yavaş ve giderek daha çok güçlendiğini .. ve güç alanının gitgide daha da parlak hale geldiğini .. Bunu imgelemeyi 3-5 dk. Sürdürün.
  2. Önünüzde havada asılı, yaklaşık 50-60 cm. çapında, küre şeklinde, şeffaf, boş bir alan hayal edin.
  3. Niyetiniz ile birlikte, Reiki enerjisinin bu alanın içini doldurduğunu hayal edin. Bu küre alanının, Reiki enerjisi ile doldukça, giderek daha da parladığını imgeleyin. Bunu 5-10 dakika süresince yapın ya da kürenin tam olarak dolduğunu hissedene kadar devam edin.
  4. Şimdi önünüzde duran Reiki Enerji Küresine direkt olarak şunu söyleyin : ”Reiki Şifa Enerjisi Küresi olarak, sürekli aktif olacak şekilde oluşturuldun ve yaşam gücünü koruyacak, hiçbir zaman solmayacaksın ve zayıflamayacaksın”

(Eğer Yaşam Küresini geçici bir süre için ya da belli bir sayıda tekrar için oluşturup gönderiyorsanız, Niyetinizde bunu belirtmelisiniz: ”Reiki Şifa Enerjisi Küresi olarak, 4 gün aktif olacak şekilde oluşturuldun ve bu süre içerisinde hiçbir zaman solmayacaksın ve zayıflamayacaksın” gibi.. ya da örneğin 5 seans aktif olacak şekilde .. gibi )

Reiki Şifa Enerjisi Küreniz artık hazır.

  1. Şimdi, alıcının oluşturduğunuz bu Reiki Şifa Küresi’ni ne sıklıkta, sürekli ya da belli bir takvim oluşturarak alması için küreyi programlayabilirsiniz. alıcı olan kişinin adını söyleyerek, onun enerji alanına gönderimini tamamlayabilirsiniz.

Alıcının ise, tarafınızdan oluşturulan Reiki Şifa Küresi’ni almak için, uygun bir ortamda, standart şifa seansı hazırlıklarını tamamladıktan sonra, hazır ve rahat bir pozisyonda ” …(Sizin Adınız)… tarafından benim için oluşturulan Reiki Şifa Küresini almayı diliyorum ” diyerek, enerji akışı kesilene kadar kendisini şifa enerjilerinin akışına bırakması yeterlidir.

*Şifa Uyguladıklarınıza Gönüllerince ve Daimi Şifalar Olmasını diliyorum! ?