S:
kundalini enerjisi hediye edilmisti ve almistim yanliz o gunden beri hic bitmeyen bas agrilarim var. doktora gittim hic bisi bilimsel olarak cikmadi herseye bakildi ve bi sorun gozukmuyo bununla bi ilgisi olabilirimi

C:
… Hanım, Kundalini Reiki, bildiğiniz gibi 3 seviyede ama bir hafta içerisinde tamamlanır. Bu süre içerisinde de Kundalini Ateşinin kök çakradan yakılması, yükseltilmesi ve Taç çakradan çıkışı kontrollü bir şekilde yapılır. Zaten Kundalini Reikinin temel amacı da yanlış Kundalini yükselişinden gelebilecek durumları ortadan kaldırmaktır.

Kundalini Uyumlama sürecinde ise;
Kundalini 1.Seviye, Usui 1 ile hemen hemen aynıdır ve her hangi bir sorun yaşanmaz. 2.Seviye Uyumlamasında Kökçakradan başlayarak Solar Pleksus a kadar yükseltilen Kundalini Ateşi, 2. ve 3.Seviye arasında geçen 5 günlük süre içerisinde Kundalini Meditasyonları yapılarak yükseltilir. 3. yani Son Seviyede Kundalini Ateşi Taç Çakradan çıkış yapar ve Kundalini yükselişi tamamlanmış olur.

2 seviye uyumlamasından sonra düzenli Kundalini Meditasyonu yapılmadığı zaman ya da 3.Seviye geciktirildiği zaman sorun oluşturabiliyor.

Kundalini Reiki ye Uyumlanmak için herhangi bir koşul olmamakla birlikte, en azından Geleneksel Reiki Sistemlerinden birinin 1.Seviyesini almış ve bununla ilgili düzenli çalışmalarını yapmış olmak en iyisi..

Kundalini Reiki 1.Seviye mevcut enerjiye kanallığı biraz daha hızlandırıp pratikleştirir.

Bu nedenle, Ya sadece Kundalini 1.Seviye alındığı zaman sorun olmaz ama 2.Seviyeyi aldıktan sonra düzenli uygulamalarını yaparak 3.seviye ile birlikte Kundalini yükselişi tamamlanız. Yarım kalan Kundalini yükselişi, yüzde, ciltte yanma hissi, kronik baş ağrısı, dönmesi, zamansız mide bulantısı vs. bazı olumsuz durumlara neden olabilir. Burada sorun kundalini enerjisinde değil, uygulayan kişinin yanlış uygulama yapmasından kaynaklıdır 🙂

Bu gibi durumlar ise, tıbbi tanı ve teşhis yöntemleri ile görülemediği için tedavisi de ancak yeniden düzenli bir şekilde (1,2,3.) Kundalini Yükselişini sağlamakla olur..