S :

Hocam, daha önceki sertifikalarınızda The Reiki Association, IARP, TRA, INHA gibi uluslararası derneklerin logoları vardı. Şimdi sadece sheepha ve kendi bünyenizde olan diğer yapıların logolarını kullanıyorsunuz. Sertifikaların uluslararası geçerliliğinde bir farklılık var mi?  Teşekkürler ?

C :

?☕? Sertifikalardaki uluslararası derneklerin logolarının çok da fonksiyonu yok aslında 🙂 Reiki ve diğer Bütünsel şifa sistemleri ile ilgili olsun olmasın, aidatını ödeyen herkes Uluslararası Reiki Derneklerine üye olabilir ve derneğin üyesi olduğunu belirtmek amacı ile de (verdiği sertifikalar dahil) dilediği yerde kullanabilir ancak bu kullanımdan dernek sorumlu değildir. Aynen, hayatı boyunda hiç kanarya görmemiş bir kişinin bile ‘Kanarya Sevenler Derneği’ne üye olabilmesi gibi.. :)) herhangi bir koşul ya da yeterlilik aranmaz..  Yani kullanılan dernek logosu sertifikayı imzalayan kişi ile ilgilidir, sertifikayı alan kişi ile derneğin hiç bir bağı yoktur. Başka bir deyiş ile dernekler üyelerinin hiç bir faaliyetleri altına imza atmadıkları için sertifikayı alan kişiyi onayladıkları anlamına gelmez. Burada sadece sertifikayı veren ve onun eksiksiz soy ağacı önem taşır. Sert Dernek sertifikayı onaylasa bile bu belgenin akademik düzeyde ve resmiyette herhangi bir geçerliliği yoktur. Ancak özel evrak statüsündedir. Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde olan ve onaylanan evrakların dışında kalır.
Bu neden ile ;
Uluslararası platfomda Reiki ve diğer şifa sistemleri ile ilgili sertifikaların otoritesi; ilgili şifa sisteminin kurucusundan başlayarak eksiksiz bir soy ağacı ve sertifikayı imzalayan eğitmenin camiada kabul görmüş olması kriter alınır. Her isteyen kişi aidat karşılığı uluslararası bir reiki derneğine üye olabilir ama her isteyen hasan makam imzalı özellikle Reiki Master ve Grandmaster düzeyleri sertifikaları alamaz. Tarafımızdan imzalanan Reiki Master ve Grandmaster Sertifikaları resmi web sitesinin veri tabanında QR kodu ile tescillendiği için uluslararası reiki camiasında -özel evrak niteliğinde- oldukça yüksek bir otoriteye sahiptir.
Malum devir internet devri, dünyanın herhangi bir bölgesinden konu ile ilgili sorgulama yapıldığı zaman mevcut şartlarda ciddi bir eğitim ve spirituel destek alındığı görülür.