S:
Uyumlamalar arasındaki süre ne kadar olmalıdır..?

C:
esas olan şudur..

Kişi şifacılığa ilk olarak Geleneksel Şifa Sistemlerinden biri ile başlar, örneğin Usui Reiki.

İlk Uyumlamanın ardından ilk olarak -bir şifacı da olması şart olan, şifacı enerji kanallarında ve enerji bedenindeki arınmışlık- çalışması yapması.. Bu en az 3 hafta(21 gün) sürer.. yetmedi ise 40 güne tamamlanır..

2.aşamada ise, en azından bilinçaltı temizliği diye anılan yaş temizliği yapılır ve semboller ile o kadar çok çalışma yapılır ki, kişi hem sembol kullanma hem de şifa uygulamaları konularında ustalaşır.. Artık nerede ise hiç bir zaman şifa uygulamaları konusunda başka bir Reiki Mastera ihtiyacı kalmaz, öz-ü kavramıştır, kendi kendine yeter durumdadır, o zaman da artık tercih ederse bildiklerini öğretme yoluna gitmek için 3.Seviyeye geçer.. Sadece şifa ustalığında kalmak isterse de sadece Master Sembolüne uyumlanarak artık 2.seviyede öğrendiği şifa uygulamalarını master sembolü ile de çalışabilir..
İşte tam bu düzeyde iken, (yani hem şifacı olarak arınmış hem de şifa uygulamaları konusunda ustalaşmış durumda iken) Diğer Şifa Sistemlerine art arda kısa zaman aralıkları ile uyumlanabilir, her bir enerjinin titreşimine şifacının kanallığının adaptasyonu süresi farklıdır. Bir kaç gün ara ile hatta günde bir uyumlama bile bu durumda gerçekleşir ama o şifa sistemine tam bir kanallık ve gerçekten fayda sağlayabilmek için daha sonra her bir enerji için zaman ayırarak düzenli olarak kullanması gerekir.

Kişi, bu enerjiyi kullanım konusunda ustalaştıktan ve kendi hayatında bu enerjinin olumlu yansımalarını görmeye başladıktan sonra da artık diğer insanlara öğretmek isteyebilir.. Kendisine faydası olmayanın başkasına faydası olacağını nasıl düşünebilir ki insan.. ?