S:
uzağa birisine ya da gruba şifa enerjisi gönderirken tam olarak izlediğiniz basamakları söyleyebilir misiniz? Ve ne kadar zaman harcıyorsunuz bu şifa için?

C:
Reiki Master Seviyesine kadar, bu gibi teknikler öğretilir ama sonrasında artık kişi kendi deneyimleri ile farklı yöntemler içerisinde bulur kendisini.. bir gün farklı bir şey oluverir, tüm kalbiniz ile inanmışsınızdır artık, zerre tereddüt yoktur içerisinde.. ve onun artık olabileceğini bilirsiniz ve artık o yöntem sizin için çalışır.

Yani öğretmek söz konusu olmuyor bazen.. Örneğin, nehirde birlikte sal ile karşıdan karşıya geçiyoruz, size öğretebilirim salın küreğini nasıl tutacağınızı, tekniğini vs. ama anlatarak size yüzmeyi öğretemem. Doğal olarak bir insan çırpınmazsa suya batmaz, korkulardan arınıp öz halinize dönüşmeye başladığınız bir gün suya düşersiniz, korku olmadığı için ve çırpınmadığınız için su yüzeyinde kalırsınız. Ufak kulaçlar atarak karşıya geçersiniz, artık bilirsiniz, sala ihtiyacınız yok.. Ben size bu deneyimi anlatmak yolu ile öğretmeye kalksaydım, o korku varken yüzmeyi öğrenmek nerede ise imkansız olacaktı.

Aynı şeklide ben şimdi size desem ki; ben suyun üzerinde yürüyerek nehirden karşı kıyıya geçiyorum. Bunun nasıl yapıldığını anlatabilmek pek mümkün olmuyor. Ama deneyimleri yaşarken, siz de bir gün belki uçarak geçtiğinizi fark edeceksiniz..

Sadece elinizdeki araçları en iyi şekilde kullanarak yola devam edin, yolda çok daha pratik araçlar elinize verilecektir.