❓ Yeni ekleyeceğiniz Uyumlamalar içerisinde, Güzellik üzerine, Kilo üzerine uyumlamaların da olması talebinde bulunmak istiyorum ????

✅ Hııı ????

Öncelikle, çok daha süptil olan şifa enerjilerinin, çok daha maddesel olan fiziksel konulara ulaşmasının dolaylı yollar ile sağlandığını bilirsiniz.

Özetle;
Zihinsel ve duygusal formdaki enerjilere etki ederek, uygun duygu, düşünce ve davranışlar sergilenmeye başlar. Salgılanan hormonlar ve metabolizmanın işleyişi ile sonuçlar alınmaya başlar.

Bunu yapmak için ise ayrıca özel bir enerji formuna ihtiyaç yoktur aslında. Reiki’nin kendi yüksek zekası ve üst bilinci, -bütünün hayrını gözeten- tüm Odaklanılmış Niyetler üzerine kusursuz bir şekilde çalışır.

Şifa uygulayıcılarının temel amacı sağlık olduğu için, Reiki enerjisinin de yüz ve beden güzelliğine sağlık açısından bakması beklenir. Amaç başkalarına kendini beğendirmek ise, Reiki burada kendini alet etmez 😉

Cilt güzelliği; düzenli uyku dengeli beslenme, günlük aktiviteler, kaliteli bir kan değerleri ve sağlıklı çalışan bir karaciğer fonksiyonları ile sağlanır.

Kilo dengesi ise; temiz besinler yolu ile alınan kalorilerin, günlük aktiviteler yolu ile harcanan kalori farkları oluşturma yolu ile sağlanır. Kilo vermek isteyen kişi kalori açığı oluşturur, almak isteyen ise kalori fazlası..

Bu bağlamda, Şifa enerjilerinin etkisi; nefes alış verişinden, salgılanan hormonlara kadar, alışkanlıkların olumlu tercihlere dönüşmesinden, iradenin güçlenmesine kadar bir çok yönü iledir. Eğer ilgili enerji, duygu, düşünce ve gündelik yaşam içerisindeki davranış şekillerinde gerekli dönüşümleri sağlayamıyorsa, sağlık adına beklenen sonuçlar alınamayacaktır.

Yani, oturduğu yerde, kalori yakmadan, aldığı besinler ile kendisine fazladan kalori yükleyen insan 7/24 şifa enerjileri ile çalışsa dahi, bedenine yapışıp kalan yağ hücrelerinden kurtulamaz.

Güzellik konusuna da Reiki enerjisi, fiziksel değil iç güzellik olarak bakar ve bu güzelliğin auraya yansımasına, yüzdeki ifadeye, içselliğin çekim gücüne ..

Ayrıca, fiziksel güzellik göreceli bir kavramdır. Reiki, göreceliğe bakmaz, bütüne bakar!
Birine göre dünyanın en güzeli diğerine göre sıradan hatta itici gelebilir.

Örneğin ülkemizde, renkli gözlü olmak için lens takıp, saçlarını sarıya boyatınca güzelleştiğini düşünen insanlara Avrupa ya da İskandinav toplumlarında şaşkınlıkla izlenir. Çünkü onlar bilirler ki; kendi genlerinde renk pigmentlerinin eksikliğinden dolayı saçları ve gözleri bizden daha açık renktedir. Bizi genetik olarak daha üstün ırk olarak görürler. Onun için, kahverengi bir göz ya da kara kaş gördüklerinde büyülenmiş gibi bakakalır, gözlerini alamazlar.

Bir insanı ilk gördüğünüz zaman, sizin fiziksel beğeni kalıplarınıza göre sempatik, sıradan(nötr) ya da antipatik gelir. Onun iç dünyasını tanıdıkça sıradanlık kaybolur, içsel bir sempati ya da antipati duymaya başlarsınız. Yani, onun fiziksel görünüşü, sizin fiziksel beğeni kalıplarınıza göre sıradan(nötr) lık geride kalmıştır artık.

Sağlıklı bir beden, temiz ve bakımlıdır. İçsel bir çekim enerjisi uyandırır ve uzun sürelidir!
Değiştirilmiş(renk gibi) ya da maskelenmiş (makyaj gibi) bir beden sağlıksızdır. Dışsal bir çekim enerjisi uyandırır ve etkisi kısa süreli ve geçicidir.

Reiki, fiziksel güzelliğe; bütün olarak sağlıklı bir beden olarak bakar ve bu yönde çalışır!

Eğer beklenti bu değil, kendini beğendirmek ise, Reiki burada devre dışıdır.

Farklı enerji formları ile hücresel düzeyde manuel etkiler elde edilebiliyor ama bunlar da fiziksel operasyon ile bedenden yağ çekmek gibidir ya da tam tersi bölgesel botoks.. Bunu metabolizmanın kendisi değil de yapay bir yol ile sağlanması uzun vadede hem fiziksel, hem duygusal hem de zihinsel yönden insanını kusursuz doğasını tahrip edicidir.

Konunun özüne dönelim;

Fiziksel konularda sağlık için,

» Temiz(doğal) ve dengeli beslenme (Az da olsa temiz(sağlıklı) olsun) Kilo vermek istiyorsan ”Kalori Açığı” oluştur.

» Düzenli ve kaliteli uyku ( Günbatımı ile gün doğumunun tam orta saatini merkez alarak, uyku saatini bu merkez etrafında belirle ). Güneş 20:00 de batıp 06:00 da doğuyorsa, Gece ortası 01:00 dir. 6 saat uykuya ihtiyacın varsa, 01:00 i merkeze al, 22:00 de uyu, 04:00 de uyan ve güne başla. İmkanın varsa gece ortası olan 01:00 de uyanık ol ve 20-30 dk. bir şeyler yap, aynı şekilde gün ortası 13:00 de mümkünse 20-30 dk. uyu.

» Günlük fiziksel aktiviteleri azda olsa aksatmadan devam et. Gündelik işin hareketli değil ise, günlük en az 20-30 dakikanı kendi sağlığın için adım atmaya ayır.

Reiki şifa enerjilerini ise, bu sağlıklı yaşam tarzını koruyabilmen için ihtiyacın olan tüm potansiyelinin açığa çıkması niyeti ile kendine şifa çalış!