S:
merhaba rakama reıkı bıtmıs ılıskılerde etkılımıdır. 2 ay once sevgılım ile ayrıldık ve onun gerı donmesını ıstıyorum ben bunu baskasının hur ıradesıne karısamazsınız dıye duymustum bu doğrumu?

C:
Kesinlikle ..

Şifa Enerjileri kesinlikle ve kesinlikle bir başkasının özgür iradesine müdahale etmez. Onun duygu, düşünce ve davranışların da bir değişiklik sağlayamaz. Ancak şifa uygulanacak kişi bu enerjiyi almak için kendini açana ve tüm kalbi ile isteyene dek. Örneğin kişinin eşi ya da sevgilisi, sevgi beslemek istiyor ama bunu engelleyen olumsuz enerjiler varsa hayatında, bu olumsuzlukların şifalandırılması için içsel istekte bulunabilir. Bu durumda, engelleyici faktörlerin ortadan kalkması ile birlikte sevgi yeniden canlanır.

Bunun dışında, bir başkasına tek taraflı etki etmek, kişinin kendi arzuları doğrultusunda başkasına müdahale etmek istemesi negatif enerjileri ve varlıkları çağırır. Bu negatif enerjiler karşıdaki insanın durumunu arzulanan hale dönüştürebilir ama geçicidir ve sonu her zaman hüsrandır.. Üstelik yapan kişi de o negatif enerji ve varlıkların etkisi ve kontrolü altına girmeye başlar.

Böyle bir konuda ŞİFA PRENSİBİ şudur: Kişi sevdiği kişinin kendisinden uzaklaşmasına neden olan -kendisinde var olan- olumsuzlukları iyileştirmeyi hedefler. Kişi KENDİSİNİ iyileştirir ve bu iyileşmenin hayrına sebep olmasını diler. Burada, kişinin en yüksek hayrına olan şey, kişinin -egosunun- arzuladığı şey olmayabilir. Kendindeki bu iyileşme sonraki ilişkilerinde daha sağlıklı, mutlu ve kalıcı bir birlikteliğe zemin hazırlarken, bitmiş bir ilişkinin yaraları sarılsa da izleri kalacağı için, daha sonra benzer durumlar yenilenerek yine bir mutsuzluk, emek ve zaman kaybına neden olabilir. Bunun içindir ki; her zaman ”BÜTÜNÜN EN YÜKSEK HAYRINA” diyoruz.. Bizim için gerçekten neyin hayırlı olduğunu, yeri geldiğinde burnumuzun önünü göremeyen biz insanoğlunun, gözün gördüğünün dışında kalan dünyada kendisi için neyin daha iyi olacağını görememesi gayet doğal 🙂 Her zaman, her şifa çalışmasında Allah’tan hakkımızda hayırlı olanı istiyoruz.

Çok bilinen bir söz vardır:
Allah’ım! Gönlümde olanı hakkımda hayırlı eyle, Hakkımda hayırlı olanı gönlüme razı eyle ..