S :

Reiki 1.ve 2.seviyeyi 10 yıl kadar önce almış ve bir süre kullanmıştım. Ancak kullanmaya bir süre ara verince ellerimdeki karıncalanma hissinin kaybolduğunu, uzaktan şifa enerjisinin sembollerini unuttuğumu farkettim. Bize verilen eğitimlerde uyumlamalar hakkında hiçbir bilgi verilmedi. Sizce ben uyumlamaları yaptığım takdirde tekrar şifacı olabilir miyim?
Şimdiden teşekkürler,sevgiler…

C :

Bir kez uyumlandığınız zaman, artık yaşam boyu ne zaman dilerseniz yeniden gerekli çalışmalarını yapmaya başlayarak aynı duruma gelebilir, hatta düzenli çalışmaları sürdürerek daha da iyi bir kanallığa sahip olabilirsiniz. Uyumlama almış olmaktan çok düzenli kullanıma devam etmek önemlidir. Zaten bu sebeple, oluşturduğumuz 1. ve 2. seviye programlarında kişiyi kendi haline bırakmıyoruz, daha yüksek titreşimli enerjilerle destekleyip, zorluyoruz ki, yükselen enerji sürekliliğini yitirmeyerek en doğru şekilde iyi bir şifacı olunabilsin.. Kalıcı bir etki bıraksın, enerji ile bütünleşerek, alışkanlık yaşam tarzı haline dönüşsün..

Örneğin 1.seviye uyumlamasını almak sadece kapının açılmasıdır. Bu aşamanın eğitim kısmında gerekenler yapılmadığı zaman reiki 1 alınmış oluyor ama reiki 1.aşamanın enerji bedenine ve kanallık kapasitesine sahip olunamıyor. Gerekli çalışmalar düzenli bir şekilde yapıldığı zaman reiki-1 olunmaya başlanıyor. Eğitim süreci en iyi şekilde tamamlanıp, olunduğu zaman ancak bu enerjisel seviye üzerine sağlıklı bir şekilde 2.seviye enerjileri inşaa edilebiliyor. 2.Aşama için de aynı şey geçerli. Yani, 2.seviye uyumlaması alınır ama 2.seviye olabilmek için, kursta öğretilen çalışma ve teknikler ile aylar süren sıkı bir çalışma gerektirir. 2.Aşamada ustalaştığı zaman kişi artık 3.Aşamaya kapı açmak için 3.Seviyeye uyumlanır .. ?

umarım açıklayıcı olmuştur?
Sevgiler, tüm kalbimle ..
hasan