Burada oldukça önemli bir ayrıntı var!

Bir başkasının duygu, düşünce ve davranışlarını yönetmek Şifa enerjilerinin görevi değildir! Şifa enerjileri ile bunu yapmaya kalkarsak, şifa için çalışan enerjiler başkasının özgür iradesine müdahale etmediği için aradan çekilirler, açılan bu kapıdan da kim bilir hangi karanlık enerjiler geçiş yaparlar.

Şifa enerjisini bir topluluğa, mekana, güne, saate, zaman dilimine gönderebiliriz ama kendimiz dışında eğer orada şifa enerjisi talep eden (canı gönülden isteyerek kendisini şifa enerjilerine açmaya niyet eden) biri olmadıkça başkasına müdahale edemeyiz.

Her bilinç (şuur) sahibinin kendi iradesi ile isteyerek şifa enerjisini almayı kalpten onaylaması gerekiyor. Bilinç sahibi olmayan alıcılarda da -hayvanlar gibi- eğer ondan sorumlu olan varsa onun rızası, sahipsiz(sorumluluğunu almış olan bir bilinç sahibi yok) ise direk enerji aktarımı yapılabilir.

Belirli bir zamana şifa enerjileri aktarımında; Niyetimizi yaparken, odaklandığımız zaman dilimi ve mekanı da söyleyerek o ana odaklanıyor ve bir süre Şifa Enerjilerinin bizi ve mekanı temizleyip enerjimizi yükselttiğini haya ediyoruz. Enerji akışının kesilmesi ile de seansı tamamlıyoruz. Bu bazen 10 dk bazen de yarım saat kadar sürebilir. Çok uzun sürdüğü zamanlarda daha sonraki günler bir kaç seans daha tekrar etmek daha iyi sonuçlar verir.

tüm şifa yöntemleri için geçerli olmak üzere;

  • Alıcının rızası olacak, canı gönülden isteyecek ve şifa enerjilerini nasıl alması gerektiğini öğrenerek, hazırlık niyet vs. en güzel şekilde uygulayıp şifa enerjisine kendisini açacak.
  • Her ne konuda şifa enerjileri uygulanacaksa, niyetimizde bu konunun şifalanması için sade-yalın bir dille niyet yapılacak. Bu niyet Allah’tan bir şey isterken edilen dua gibidir. Zaten niyetin amacı; şifa için yapılan tüm hazırlıkların ve uygulamaların harekete geçirilmesi için bir anlamda komuttur. Bu harekete geçmenin en önemli yanı da İlahi Olan’ın rızası doğrultusunda olmasıdır. Onun için Niyetlerde direk Allah’tan şifa diliyoruz ve hitabımız sadece O’na doğru yapılıyor.

    Örnek; Allah ım .. kişinin kilosunu dengelenmesi engelleyen tüm faktörlerin şifalanmasını diliyorum. Bu şifa seansı için … Şifa enerjisine kanallık etmeyi diliyorum. diyerek ilgili şifa sisteminin teknikleri kullanılarak şifa uygulamasına başlanır.
    Tamamlandığında ise bize bu şifa fırsatını bize verdiği için Yaratıcı’ya şükranlarımızı sunuyoruz.