S:
Sevgili hocam beni Reiki konusunda daha etraflıca aydınlatır mısınız ? Lütfen zahmet olmaz ise… ?

Anlamadığım konu şu, neden şüpheli ve tereddütlü konuşmalar geçiyor ve anlam veremediğim yazılar..
Ben sizi tanıdığımdan beri, bir gün bile asla şüphe duymadım ve şifa enerjisini de fazlasıyla aldım, sonsuz teşekkürler ederim… teşekkür ve sevgilerimle .. <3 <3 <3

C:
Reiki ya da Diğer şifa enerjileri ile ilgili tereddütlerin zihinlerden tamamen temizlenmesi için öncelikle, bilimsel verilere dayanan Kuantum Fiziği, Enerjinin Hareket Prensipleri ve Hız Kanunlarını iyi öğrenmek gerekiyor. Bunları bilen kişi, artık olur olmaz olumsuz söylentilere sadece güler geçer 🙂

Genel bilgilerin dışında, farklı bakış açısı ile;
Allah, yer yüzünde her şeyi çift yarattığı gibi, bir hastalığın sebeplerini yaratırken, hastalık olsun diye yaratmaz daha ulvi sebepler için yaratır ama yaratılanın yanlış kullanılması hastalığı doğurur. Ve aynı anda Şifaya sebep olacak sebepleri de yaratır. Yine insanoğlu doğru kullanırsa ulvi olan şifa olur, yanlış amaçlar için kullanılmaya çalışılırsa kişi için hoş şeyler olmaz..

Reiki ve diğer şifa enerjileri de, iyileşme için kullanılabilecek araçlardan(sebeplerden) dir.

İlaç gibi, hayvansal gıdalar ve bitkilerdeki etkin maddeler gibi, taşların mineral enerjileri gibi, hava gibi, su gibi .. olmaz ise olmaz!

Fiziksel, zihinsel ve duygusal konularda tamamen sağlıklı olan hiç bir insan yoktur, Doğal olarak alınan Reiki evrensel yaşam enerjisi de, kişinin sağlık durumuna göre enerji bedeninin doğal olarak alabildiği kadardır. Kişinin ihtiyacı olduğu kadarını alabilmesinin yollarından biri de öğrenilen şifacılık yöntemleri iledir.

Reiki Evrensel Yaşam Enerji’sini diğer şifa araçlarından ayıran en belirgin özelliği; kendi üst bilinci ve kendi yüksek zekasına sahip olması ve mutlak hayra çalışması, bütünün hayrını gözetmesidir.

Kullanıcı(Şifacı)nın enerjiyi kendi egosal amaçlarına hizmet edeceği anlayışı ile davranması, kanal olduğu enerjinin formunu değiştirir, yani kullandığı artık Reiki Şifa enerjisi değil, düşük frekanslı negatif varlıkların etkisinde olan enerjilerdir. O anda Reiki’ye kanal olduğunu zannediyordur ama başka enerjilere kanal olmaya başlamıştır.

Şifacı günlük hayatta egosal davranışlar gösterebilir, insan oluşunun doğasında vardır bu ama şifacı kimliği ile şifaya kanal olurken EGO TAMAMEN DEVRE DIŞI BIRAKILMALIDIR !!! Şifacı, şifa seansı anında ego’sunu ”0”layamıyorsa şifaya kanal olmamalıdır !

Başkasının özgür iradesine müdahale etmeye çalışmak gibi..
En çok yapılan yanlış uygulamalardan biridir bu; Reiki ile ilişkileri düzeltmeye çalışmak :)) Reiki almak isteyen kişiyi iyileştirirken, bütünün hayrı için o ilişkinin tamamen bitmesi gerekiyorsa, ilişkiyi tamamen bitirmek için çalışır.. Reiki, Kişisel istekleri değil, bütünün hayrını gözetir..
😉 <3