S : Şifa enerjileri neden herkes için aynı şekilde çalışmıyor? C : Uyumlanılarak kanallık yetkisi alınan şifa enerjileri herkes için aynı çalışmaz !
Ona değer verene, çokça emek ve zaman harcayana, kalbi sevgi ile dolup taşana, bütünün hayrına olacak şekilde o şifa enerjisinden çıkara bildiği kadar -adeta taşı sıkıp suyunu çıkartırsasına- fayda sağlamak için uğraşanın kanallığında daha etkin bir şekilde çalışmak ister.
Uyumlama; sadece bir yetkilendirme ritüelidir. Asıl olan ise; kanallığı için yetkilendirilen şifa enerjisini en doğru ve istikrarlı şekilde kullanmaktır. İlk önce kendimizi bu konuda tamamen iyileştiriyoruz. Daha sonra da artık, bu arınmış kanallık ile diğer insanlar için temiz bir şekilde enerji transferi yapmaya başlıyoruz. Su ne kadar temiz olursa olsun, içi kirli bir bardak ile misafire yaptığınız sunum ne kadar sağlıklı olur? Suyu kirletmemek için bardağı hep temiz tutalım!
Temiz kanallık için uyarlayabileceğimiz Atasözlerimizin birisinde denilir ki;
kelin merhemi olsa önce kendi başına sürer” ! ?
ve aklımızdan hiç çıkarmayalım; ata sözleri çok kıymetlidir. Bize, nesillerce süregelen deneyimlerdeki çıkarımların özünü sunarak yol haritamızı uzatmadan en kısa yoldan gitmemizi sağlarlar. Anlayana .. ??