S :
Usui Reiki 2.Seviyedeyim, Sembolleri kullanmada zorlanıyorum, Ne yapabilirim?

C :

Usui Reiki, uygulama ve genel prensipler olarak, diğer şifa sistemlerinin de temelini oluşturduğu için, 2. Seviye uygulamaları ve özellikle sembollerin çizimi&kullanımı konusu oldukça önemli. İleri de bir çok sistemde semboller ve ‘İmajinasyon’ dediğimiz (Görselleştirme-göz önünde canlandırma-hayal etme) konusunda ne kadar iyi olunursa diğer sistemleri kullanma ve uyumlama yapma yeteneği de o kadar güçlü olur.
Usui Reiki 2.Seviyede üç tane sembolümüz var. İkisinin çizimi basit, üçüncüsü biraz karışık gelebilir ama kolaylaştırmak için yöntemimiz şu;
tam olarak öğrenmeye ve kullanmaya birinci sembolden başlayarak, daha sonra 2,sembol ve o da öğrenildikten sonra 3.sembol çizimi için çalışma yapılır.
her bir sembol için (ilk olarak birinci sembol olan ÇKR-Güç Sembolü için);
*İlk önce, kalem kullanarak bir kağıda onlarca defa çizilir,
*sonra onlarca defa kolay kullanılabilen işaret parmağı ucu ile diğer elin avuç içine çizilir,
*sonra da avuç içi ile havaya çizilir(tekrar yapmaktan sıkılmaya başlandığı anda bırakılabilir:)
*sonra, avuç içinden ışın çıkıyor gibi havaya sembolü çizerken, bulunulan yerden yaklaşık 2m. uzağa ışın gönderiyor gibi, orada kendi insan boyunda sembol çizildiği hayal edilir.
*sonra aynı işlemi, avuç içi kullanılmadan, sadece göz hareketleri ile 2m. uzakta hayali bir sembol çizilir.
*son egzersiz olarak da, gözler kapalı, hayali olarak uzakta bir mekan düşünülür ve o mekan (boş bir oda) içerisine, düşünce yolu ile hayali olarak, tavandan tabana bir sembol çizilir.
(Sembol Çizimi  hangi yöntem ile yapılıyor olursa olsun, zaman ve mekandan bağımsız olarak, çizilen o sembolün enerjisel varlığı orada olur)

Bu, en az iki kişilik bir oyun ya da eğlenceye şeklinde deneyimlenmek istenir ise; ilgili sembole uyumlanmış kişi sembolü, manyetik, radyoaktif ya da elektrik alandan temiz, açık ya da kapalı bir mekanda, düşünce yolu ile hayali olarak belli bir bölgeye çizer. Enerjisel değişimleri hisseden bir diğer kişi ise o mekanda gezinerek, en kısa süre içerisinde sembolün hayali olarak çizildiği o bölgeyi hissederek bulmaya çalışır.

Bu oyun aynı zamanda, ileri de enerjisel terapilerde, auradaki sorunlu bölgeleri el ile tespit etmek için, hassasiyet geliştirme konusunda da temel egzersizlerden biri olarak kabul edilebilir.