Alkollü iken Reiki şifası uygulanır mı?

  • 2 Mart 2019
Şifa enerjilerinin alımı, fizik ötesi bir konu olduğu ve maneviyatı da desteklediği için bazen sanki bir ibadetmiş gibi ya da dini bir ritüelmiş gibi algılanabiliyor kimi zaman ama öyle değil tabii ki :)) Kişinin durumu ne olursa olsun şifa enerjileri ile çalışılabilir. Şifa enerjilerini kimyasal olmayan (doğal) ilaç tedavisi gibi de düşünebiliriz. Genel olarak çok sorulur ‘regl döneminde şifa çalışılır mı?’ ‘Alkollü iken reiki enerjisi alınabilir mi?’ diye.. elbette çalışılır, hatta böyle dönemlerde daha fazla çalışmaya ihtiyaç vardır.
Alkol, sigara, hazmı zor olan ağır gıdalar, şeker, tuz, karbonhidrat, gluten proteini gibi daha bir çok gıda insanın doğal formunu bozan etkilere sahiptirler. Bu neden ile, bu gibi gıdaları bedenimize aldığımız zamanlarda daha çok ve düzenli şifa uygulamalarına ihtiyaç duyarız.
Nedeni ise; kanda alkol dolaşırken, reiki şifa enerjileri ilk olarak bu konuyu, iyileştirilmesi gereken önemli bir hastalık olarak görür ve bu konuda çalışır, o anda alkolün olumsuz etkileri için ihtiyaç duyulan şifa enerjileri aktarıldıktan sonra asıl şifa amacımız olan konuya yönelir.
Başka güncel bir örnek; özellikle buğday ürünlerinde bulunan gluten (Glutenin ve Gliadin proteinleri) sindirim sisteminin kalitesini oldukça düşüren etkenlerdir. Tükettiğimiz standart üretim ekmek içerisindeki gluten etken proteinler, ince bağırsaklardaki besin emilimi ile görevli villüsleri tahrip ederken uygulanan Reiki Şifa enerjisi doğal olarak, gördüğü bu önemli tahribat üzerinde durur. Daha sonra da asıl niyetimizde olan şifa alanına yönelir.
Her ne kadar biz enerjiyi niyetimiz ve düşüncelerimiz ile yönlendirdiğimizi düşünsek de Reiki Evrensel Yaşam enerjisi, kendine özgü yüksek bir zekaya ve bütünün hayrını gözeten üst bilince sahiptir..