S:
Merhaba Hasan Hocam, ben gümüş mor alev ve foton notrino enerjisi ne uyumluyum, sizin sitede gümüş mor alev için ön koşul var reiki 2 seviye, şöyle şimdi ben bunları uygularken enerji akmiyormu yani nasil bana bilgi verirseniz çok sevinirim gerçekten..

C:
Sitedeki belirlenen ön-koşullar zorunluluk değil, sadece deneyimlerime dayanarak ilgili sistemlerin ön koşulları ve gerekli temel eğitimler olmadığı zaman eksik uygulamalar oluyor ve enerji tam anlamı ile kullanılamıyor. Yanlış kullanılıyor, kimi zaman faydadan çok enerjisel blokajlara zemin hazırlıyor. Örneğin; Gümüş Mor Alev enerjisinde mantra var imgeleme var, bu uygulama şekillerinde daha önce temeller alınıp da ustalıkla uygulanmamışsa Gümüş Mor Alev enerjisi ve benzer sistemler de tam olarak uygulanamıyor.

Örneğin sembol ile çalışılması gereken enerjilerin ön koşulunu da en azından Usui Reiki 2. Seviye olarak uygun buluyorum. Çünkü, uygulayıcı daha önce semboller ile nasıl çalışacağı konusunda yeteri kadar deneyimi yoksa bu enerjileri nasıl kullanacağını bilemez. 2. Seviye konuları olan; bilinçaltı temizliği, semboller ile çalışmalarda ustalaşma, imgeleme, olumlama, meditasyon, tezahür ettirme vs. temel uygulamalar olan bir çok konu var. Hazırlanan eğitim kitapçıkları, bu temel eğitimler konusunda yeterli olunduğu var sayılarak hazırlanır. Alt yapı eksik olunca, matematikte 2+2 yi bilmeden Permütasyon, Kombinasyon, İntegral gibi konuları öğrenmeye kalkışmak gibi bir şey olur :)))

Daha da iyisi, benim önerim her zaman; Usui Reiki Master Teacher seviyesinden sonra diğer şifa sistemlerine başlanması yönündedir. Nedeni ise; Tüm diğer şifa sistemlerinde uyumlama yapma ve başkasına öğretme yetkisi alınıyor. Kişi daha henüz o enerjiyi kullanma konusunda eksik iken, bir başkasına uyumlama yapma, öğretme ve ihtiyacı olduğu her konuda öğrencisine rehberlik edebilme konusunda oldukça yetersiz kalacaktır. Hatta bunun enerjisel olarak kendisi ve uyumlama yaptığı kişiler için sakıncaları da olacaktır. Sonuçta fizik ötesinde çalışılıyor, konuya ve fizik ötesine hakim olmadan başkalarının elinden tutup bilinmeyen bir alanda ona rehberlik etmeye çalışmak ne kadar sağlıklı olabilir ki..

Konumuza dönelim; Yani, hiç bir şifa sistemine uyumlanmamış olsanız bile GMA ne uyumlanıp kullanabilirsiniz ama enerjiyi kullanabilme konusunda sıkıntılar yaşarsınız. Zamanla Usui Reiki 2. ve 3. seviye enerjilerinin çalışma prensiplerini öğrenip, deneyimler kazandıktan sonra GMA ve diğer enerjileri de çok daha etkili ve bilinçli bir şekilde nasıl kullanabildiğinizi göreceksiniz 😉

S:
Anladım yani tekrar uyumlama yapılanmasına gerek yok, usui 2 den sonra oda güç kazanıcak değil mi hocam

C:
Tabii ki, Uyumlama alındığı zaman o kanallık açılır ve hayat boyu bu yetenek sizde kalır ama uygulama konusunda alt yapının olması zaman alabilir. Dediğiniz gibi, Usui Reiki de ilerlediğiniz sürece diğer enerjilere kanallığınız da güçlenecektir.