S:
Şifa enerjilerini kullanarak, duru-görü, duru-işiti, duru-biliş gibi fizik ötesi duyularımı geliştirebilir miyim?

C:
Programlardaki tüm enerjilerin amacı sadece şifadır. Şifa enerjileri ile çalışırken, elbette ki fizik ötesi algılar zamanla gelişebilir ama şifa enerjilerinin bu konularda yaptığı şey sadece gereken arınmayı, enerjisel temizliği sağlamak olur. Üzülerek söylüyorum ki; Şifa enerjilerine uyumlanmak sayesinde fizik ötesi duyuların gelişmesi söz konusu değil malesef 🙂 Öyle olsa, yüzlerce şifa enerjisine uyumlandım, belki de bini geçti, bilemiyorum.. hemen hepsini de zaman içerisinde aktif şekilde kullanıp, en çok işe yarar olduğunu düşündüklerimi de eğitim programlarına koymama rağmen benim fizik ötesi duyular konusunda, şifa enerjileri ile çalışıyor olmam sayesinde kendiliğinden gelişen hiç bir yeteneğim olmadı :))

Genel olarak; Fizik ötesi duyular bir kaç yolla açığa çıkar.
-En çok olanı, kendiliğinden -bize göre- fizik ötesi dünya ya da dünya dışı varlıkların etkisine girmiş bir insanın, etkisi altında olduğu varlığın gösterdikleri iledir.
-Ya da manevi olarak yeteri kadar olgunluğa ulaşmış, tertemiz saf bir kalp ile sadece Yaratıcı’nın arzuladığı bir insan formuna dönüşmüş insanlara, Yaratıcı’nın vereceği özel armağan ile bu olur. Bu insanlar ise hiç bir şekilde bunu dışarıya vurmazlar. Yani, hiç bilemezsiniz 😉
– Ya da bu konular ile ilgili daha önce geniş kapsamlı çalışmalar yapmış ve uyguladığı teknikler ile başarılı olmuş, fizik ötesi duyuların tamamen kontrol altında alınabileceği yöntemler dizisini öğretebilecek birinden eğitim alıp, adım adım ilerleyerek, oldukça geniş zaman ve emek harcayarak bu amaca ulaşılabilir. Bunu yapabilen kişiler de, genellikle hakikati gördükleri için, şifa seanslarında alıcıya bu konular ile ilgili hiç bir şey bahsetmezler. Şifa Allah’tan derler, ben üzerime düşeni yaptım, gerisi Allah’ın takdir ettiği şifa saatindedir, der geçerler 😉
0 ego, yani..
Bu konularda deneyim, tecrübe ve yetenek sahibi olmanın en tehlikeli yanı da, güçlü bir şekilde ego-yu besliyor olması..

Yolunuzda, gözünüz, kulağınız, kalbiniz hep açık ve aydınlık olsun !
çok sevgi, selam ve dualarımla..