BIO-G Shakti Şifa

800 

Açıklama

BIO – G

Shakti Healing

Simple Biofeedback Energy Healing

BIO – G

Shakti Şifa

BioFeedBack Terapi’nin en basit şekilde uygulaması

2006 kasım ayında Carolynn Lloyd tarafından kurulmuştur.

Bio-G, hızlı ve etkili bir şekilde, huzur ve denge gibi, kişinin doğal durumuna sıfırlanması için vücutta açılmasına izin verilen, yeni bir Shakti Şifa kanalıdır. Stres ile başa çıkma konusunda çok iyi çalışır. Bu neden ile -sistemin kurucusu değil ama- kullanıcılar bu enerjiye anti-stress enerjisi de derler.

Shakti, Shakti enerji “Kundalini” olarak da adlandırılır ve kuyruk-sokumunun bulunduğu bölgede, anüs ve cinsel organlar arasında bulunduğu bilinen Muladhara – Kök çakrasının biraz altında bulunur. Bio-G, Shakti enerjisini, 3.göz bölgesinde bulunan Shiva enerjisi ile buluşturarak dengeyi oluşturmak için Shakti enerjisini yükseltmeyi hedefler.

Çoğu zaman yoğun ve karmaşık yaşamımızda, fiziksel, zihinsel ve duygusal varlığımızı altüst eden durumlarla sık sık karşılaşabiliriz. Bu durumun en çok dikkat çeken belirtisi stres ve stresten kaynaklanan tüm rahatsızlıklardır. Bu nedenle, Bio-G enerjisinin amacı, rahatlamaya teşvik eden ve stres belirtilerini azaltan hafif ve sıcak enerjilerin vücuda akımını sağlamak, bu da aynı zamanda strese bağlı fiziksel ve duygusal rahatsızlıkların yararına hızlı bir etki gösterir. Bio-G şifa enerjisinin temeli, BioFeedBack terapisinin çok basit uygulanan ve yumuşak bir formudur.

BioFeedBack, vücudunuz ile iletişim kurma yeteneği sayesinde hastalığı, rahatsızlığı hafifleterek, kendi iç durumunuzu düzeltmek için bilinçli bir çaba ile karşılık verilmesidir.

Biofeedback, Bio-G şifa enerji sisteminin temelini oluşturmaktadır.

BioFeedBack içerisinde iki ana geleneksel teknik vardır:

– Yavaş ve derin nefes alarak zihni sakinleştirmek ve vücut duyularına karşı algılama hassasiyeti geliştirmek.

– Vücut sıcaklığı ve beyin aktivitelerini izleyerek, psikolojik değişimlerde, ısı ya da duygu ölçer araçlar kullanarak tespitler yapmak. Vücuttaki anormal değişikliklerin farkına varırsak, onları kontrol edebilmemiz çok daha kolaydır.

Stres, endişe ve korku zamanlarında, metabolizma dışa dönük bir ‘kendini kapatma’ oto-sistemi oluşturur. Bu, vücudun el ve ayaklara giden kan dolaşımını kontrollü bir şekilde kısıtlanmasıdır (dokunulduğunda eller ve ayaklar soğuk hissedilir). Eğer Bio-G enerjisi aktif hale getirilir ise, hızla rahatlama sağlamak için, vücutta ısınma enerjisi ile hafif bir akım oluşturulur.

Ayrıca, kendimiz, kontrollü olarak nefesimizi yavaşlatmaya ve kendi bünyelerimizde nasıl hissettiğimizi algılamak için farkındalık geliştirebiliriz, böylece Bio-G Şifa enerjsi ile Shakti enerjisini yönetebiliriz.

Eğer istenirse, BioFeedBack Terapilerinde yapıldığı gibi sıcaklık izleme araçları kullanılarak izlenebilir, stres noktalarındaki soğumalar tesbit edilebilir, ısı bantları ve hatta daha hassas olan, gerginlik ve gevşemeyi kolayca algılayabilen, renk değiştiren ‘Ruh hali yüzükleri’ kullanılabilir. Bütün bu tesbitlerin ardından, Bio-G şifa enerjisi akışı başlatıldığında, hızlı ve kolayca yeniden düzenlene metabolik denge gözle de görülmüş olur.

 Tüm Uyumlamalar uzaktan yapılmakta olup, İNİSİYASYON SERTİFİKALARINIZ yüksek çözünürlüklü .jpg formatında ve EĞİTİM DERS NOTLARINIZ .pdf formatında e-mail adresinize postalanmaktadır.

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

“BIO-G Shakti Şifa” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir