ÖZEL BİLGELİK Uyumlaması + Şifacı Bilgeliği

2.000 

Açıklama

SPECIFIC

WISDOM

KİŞİSELLEŞTİRİLMİŞ
ÖZEL BİLGELİK

(MESLEKİ BİLGELİK)

UyuMlaması

Kurucu : Hasan Makam

 

Bu programda, örnek teşkil etmesi amacı ile Özel (ŞİFACI) Bilgeliği Uyumlaması Armağan olarak yapılmaktadır.


KİŞİSELLEŞTİRİLMİŞ ( KİŞİYE ÖZEL ) BİLGELİK HAKKINDA :

 

Bilgelik, Bilginin, sağduyu, derin görüşlülük ve muhakemeli mantık ile, idrak, görgü, sağduyu ve sezgisel anlayış ile birlikte bu özel bilgileri özümseyebilme, içselleştirme ve uygulayabilme kapasitesidir. Bu vasıfları taşıyan kişiye de bilge denir.


Akıl ve Bilgelik, anlamları bazı durumlarda birbiriyle örtüşür. Bilgelik veya derin görüş, kültürel, felsefi ve dinî kaynaklarda bir meziyet olarak geçer. Bilge denilince akla, derin bilgi sahibi, olgun ve ahlaklı bir kişilik akla gelir.


Bizim, bu eğitim proğramındaki konumuz olan ‘Özelleştirilmiş Bilgelik’ ise; MESLEKİ Bilgeliği içerir. Size özel, belirlenmiş bir konu(MESLEĞİNİZ) üzerindeki bilgelik yeteneğini size kazandırmayı amaçlıyor. Özel Bilgelik, herhangi bir şifa sistemi gibi, kanallık açmaz, geliştirmez ya da bir şeyler öğretmez ya da yetenek kazandırmaz. Zaten profesyonel anlamda zamanınızın çoğunu ayırdığınız meslek, sanat, zanaat vs. konularda, size bu aktif olduğunuz alanda bilgelik kazanmamıza yardımcı olur. ‘Özel Bilgelik Uyumlaması’ konusunda en çok yanlış anlaşılan konu; bu bir şifa sistemi ya da öğrenme yöntemiymiş gibi algılamak. Ve genellikle fizik ötesi ya da psişik konulara merak daha ön planda olduğu için, kişi bu konularla ilgili bilgelik kazanmak ister. Bu konularda özel bilgelik uyumlamasını işe yaraması için, kişinin zaten bu konuda epeyi bir mesafe kat etmiş olması, bu konuda ustalaşmış olması, profesyonel olarak zamanının çoğunu bu konuya ayırıyor olması gerekir. Öyle ki, o konudaki bilinç denizinden bilgelik adına bir şey alınmak isteniyorsa, ilk önce kişi kendi geliştirilmiş sıra dışı deneyimlerinden az da olsa bu bilinç denizine bir şeyler katmış olması gerekiyor. Örneğin siz avukatsanız ve günün çoğunda hukuki bir zihin meşguliyetiniz varsa Hukuk ya da Adalet Bilgeliği en iyi seçim olacaktır. ‘Durugörü Bilgeliği’ nin yaşam, iş ya da meslek kalitenizi yükseltmeye etkisi olmayacağı gibi, asıl günlük yaşamınıda odaklanmanız gereken konulardan da sizi uzak tutar, dikkatinizi dağıtır, odaklanma ve konsantrasyon sorunu yaşamaya başlarsınız. Diğer taraftan eğer siz profesyonel bir Şifacı iseniz, yani Mesleğiniz Profesyonel olarak yaptığınız ŞİFACILIK ise; zaten işinizde daha iyi olmak için fizik ötesi donanımlara sahip olmak için, bu konularda çalışmalar yapıyorsunuzdur. Enerji Terapilerini yaparken, işinizi kolaylaştıracak olan etkenlerden biri olan aura görmek ya da okumak konusunda yardımcı olması açısından ‘Durugörü Bilgeliği’ işinize yarayabilir.  

Meslek ya da Alt Meslek Grupları için özel bilgelik enerjileri çalışır. Örneğin kişi, arada bir şifaya kanallık ediyorsa, durugörü gelişmesi için Özel Bilgelik enerjileri faydalı olmaz. Kişi Meslek olarak ŞİFACI ise, mesleğini icra ederken yardımcı olabilecek konulardan biri olan durugörü deneyimlerini ve dilgeliğini, mesleği  ŞİFACI olan diğer kişiler ile bilişsel etkileşimden alır.


Bu uyumlama ile, belirleyeceğiniz bu özel konuda ihtiyacınız olan bilgilere, daha önce deneyim sahibi olmasanız bile, içsel olarak ve bilinçaltınızda ulaşma imkanı bulacaksınız. Yol gösterici olarak bu konuda tüm zamanlarda deneyim sahibi olan bilinçler ile etkileşim halinde olacaksınız. Bu yetenek ile, denenmiş olan uzun yollardan giderek zaman kaybetmek yerine, doğru olan ve en kısa yolların bilincinize akmasını sağlayarak, bu konudaki bilgeliğinizi geliştireceksiniz.


Özelleştirilmiş Bilgelik Uyumlaması ile aynı zamanda, konunuz her he olursa olsun, bunu yaparken kendinizi daha hafif, stressiz, neşeli ve bulunduğunuz durumdaki kolay yolların farkındalığı yaşayarak keyifli bir süreç yaşarsınız. Bu Uyumlama, bilinçaltınızda çalışarak zihninizi bu konuda yeniden programlamak için çalışır.


Konunuzun ne olduğunu ve bu konunun bilgeliğini aktive etmek için kullanacağımız sembolü siz belirliyorsunuz. Bu sistemde iki tane sembol kullanılır. Sembollerin ilki, öğreneceğiniz uygulama ya da meditasyonları yaparken, sağ işaret parmak ucunuzu kullanarak sol avucunuzun içine çizeceğiniz sembol olan; Alman Reiki Üstadı Helmut Ernst tarafından hayata geçirilen ”Dai Kiro” Bilgelik Sembolü, İkincisi ise; sol işaret parmak ucunuzu kullanarak sağ avucunuzun içerisine çizeceğiniz, sizin oluşturacağınız ve özel bilgelik enerjilerini kodlayacağımız bir sembol.


İlk önce konunuzu belirliyoruz. Konunuzun genel ya da spesifik olması tamamen sizin tercihinize bağlı ama ben daha spesifik olmasını öneririm.


Bunu bir-iki örnek ile açıklayalım.


Diyelim ki, güncel hayatta sizin ilgi alanınız, profesyonellik alanınız ya da beden ihtiyaçlarını, yaşamı idame ettirmek için gelir sağladığınız alan, genel olarak ‘turizm’. Bu durumda konunuz ‘TURİZM’, özelleştirilmiş bilgeliğinizin adı ise; ”TURİZM BİLGELİĞİ” ve ”Turizm Bilgeliği”ni aktive etmesi için kodlayacağımız sembolün şeklini siz belirliyorsunuz. Bu bir ”T”harfi olabilir ya da başka bir şekil.. basit çizilir olmasını öneririm.


Burada önereceğim başka bir şey ise; konunuzun ‘turizm’ gibi genel bir konu değil de, daha daha spesifik, daha özele indirgenmiş bir konu olmasına özen göstermenizdir. Turizm alanında bilgelik gerektiren yüzlerce tema var. O an, bilgelik için kullanacağınız enerji potansiyelini bu yüzlerce konuya eşit dağıtmak istemezsiniz sanırım. Ayrıca turizm sektöründe çalışan milyonlarca insanın ortak bilinç denizindeki karmaşık, komplike bilgi ya da düşüncelere ihtiyacınız yok. Turizmde çalışıyor olup da, örneğin muhasebe ile işiniz olmayabilir, ya da sizinle ilgisi olmayan başka bir alana boşa akacak bilgelik enerjilerinin, daha çok ihtiyaç duyacağınız ”yabancı dilleriniz”e akmasını istersiniz .. Bu durumda, konunuz ”YABANCI DİLLER BİLGELİĞİ” olmalı. Ve bunu aktive edecek bir sembolünüz..


Daha sistematik bir örnek ile daha net anlayalım: Yine genel konumuz Turizm olsun ve giderek özele indirgeyerek devam edelim:


Turizm
 sektöründe faaliyet gösteren yüzlerce alandan biri olan sağlık,

Sağlık Sektöründe faaliyet gösteren yüzlerce alandan biri olan Masaj Terapisi,

Masaj Terapisinin onlarca dallarından biri olan Shiat-Su,

Shiatsu nun da kolları vs ..


Böyle bir durumda ben olsam konumu ”
SHIATSU BİLGELİĞİ” olarak oluşturmak isterdim. Ki, Shiat-Su ustalarının dingin ve berrak olan bilinç denizinden bilgelik kazanmak için.. ve buna uygun bir sembol oluştururdum.


Siz de bu örneklerden yola çıkarak kendi özelleştirilmiş bilgeliğinizi ve sembolünüzü oluşturabilirsiniz.


Ya da buradan, yine kişisel olarak profesyonellik alanlarımdan biri olan TEKSTIL konusuna geçiş yaparak, örnekleme yapalım. Herkesin az çok bildiği gibi Tekstil denince akla pamuğun tarladaki yetiştirilmesinden tutun da, pamuğun çır çır fabrikalarında işlenmesi, iplik ve dokuma fabrikalarından geçerek boyanması vs.. hepsi birer sanat adeta! Bu, daha sürecin başında en ufak bir hata, sizin üzerinize giyeceğiniz ya da evinize severek giydireceğiniz örtüler ve giysiler olmaktan alıkoyar. Süreç devam ediyor. Kumaşlar, arz ve talep dengesi içerisinde stil ve model tasarımları ile farklı dizaynlara bürünerek baskı, işleme, dikim, kalite kontrol, paketleme vs. aşamasından sonra, sunum ve satış, ve daha aralarda bir çok bilgelik gerektiren aşama.. Burada, bu sürecin bir parçası olarak eğer siz bir ‘moda tasarımcısı’ iseniz tercihiniz ‘Tekstil Bilgeliği’ yerine ”MODA TASARIMI BİLGELİĞİ” olmalı ve bu bilgeliğin bilinç denizine bağlantınızı kuracak bir sembolünüz! Düşünsenize, hiç dilini bile bilmediğiniz bir Fransız Moda Tasarımcısının bilinç denizindeki verileri ile içsel bağlantı kuruyorsunuz.. ya da İtalyan çizgisi .. Muhteşem bir şey bu!


Sizin bilincinizin ürettiği bir sembol !


örneğin; yine masaj terapi dallarından biri olan Ayurveda nin Bilgeliğine uyumlanmak istiyorsam..

 


Özel Bilgelik Uyumlamamın Konusu :  
” AYURVEDA BİLGELİĞİ ” – Hasan Makam

 

Sembolüm :  bu şekillerden biri olabilir ya da hiç ilgisi olmayan bir şekilde olabilir. Tamamen sizin tercihiniz..


Bu sembolün şeklini, uyumlamanızdan önce bana bir resim olarak iletmeniz gerekiyor. Bir kağıt üzerine çizerek resmini çekebilirsiniz. Ya da her hangi bir grafik proramında oluşturarak gönderebilirsiniz. Önemli olan; bu sembolün ne olduğuna sizin karar vermiş olmanızdır.

 

Bu proğramda, ”Özelleştirilmiş Bilgelik” Uyumlamanız ile aktive edilmiş Sembolünüz ve Bilgelik Sembolü ”Dai Kiro” ya uyumlanarak, bu iki sembolün birleşen enerjisi ile yapacağınız 5 dakikalık kısa bir mediyasyon öğreneceksiniz. Güne başlarken bu meditasyon ile o gün boyunca Özelleştirilmiş Bilgeliğinizin Toplam Bilinç Denizine bağlanacaksınız. Düzenli uygulama bilinç denizinin ilgili alanlarıları ile bağlantılarını artarak güçlendikçe, zamanla işinizi yaparken ihtiyaç duyduğunuz bilgilerin, verilerin size nasıl aktığını hayretle izlemek keyif verici olacaktır..

 


Yine bu programda, eğer henüz Reiki Master’ı değilseniz, sadece kendiniz belirleyerek aldığınız bu özel bilgelik uyumlamanızı başkasına nasıl uyumlayacağınızı öğreneceksiniz.

 

Eğer hal-i hazırda Usui Reiki, Karuna Reiki, Tibetan Reiki, Seichim Reiki gibi derin öğretilere sahip, uzun soluklu eğitim süreçleri olan, geleneksel şifa sistemlerinden birinin Masterı iseniz; kendiniz ya da başkaları için, dilediğiniz konularda farklı yeni ‘özel bilgelik’ uyumlamalarını nasıl yapacağınızı öğreneceksiniz.

 Tüm Uyumlamalar uzaktan yapılmakta olup, İNİSİYASYON SERTİFİKALARINIZ yüksek çözünürlüklü .jpg formatında ve EĞİTİM DERS NOTLARINIZ .pdf formatında e-mail adresinize postalanmaktadır.

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

“ÖZEL BİLGELİK Uyumlaması + Şifacı Bilgeliği” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir