S :
Objeleri(nesneleri) ya da Hayvanları Reiki enerjisine uyumlama için niyet etmek, üzerilerine sembolleri çizmek, üflemek ve Raku ile bitirmek yetiyor mu?

C :

Objelere dokunup ya da elinize almak, onlar ile zaten aranızda enerjisel bir bağ kurmanızı sağlar. Uzaktan aynı hissi yaşayabiliyorsanız uzaktan da bu bağ oluşabilir. Niyet ile evet uyumlamak istediğiniz nesneye, şifa enerjilerine kanallık yeteneği kazandırabilirsiniz ama en önemlisi; Kalpten gelen o niyetinizin için de en ufak bir ”acaba” olmamasıdır !.. bilinci ve iradesi ile hareket eden insan’a, şifa enerjilerine kanallık yeteneği kazandırmak (uyumlamak) o insanın kalbi niyeti ile kabul etmesi ile gerçekleşir, yani sizinle karşılıklı örtüşen bir niyet ile gerçekleşir. Diğer nesnelerin uyumlanmaları için ise; onlar üst-bilinç ile hareket ettiklerinden dolayı, içinizde en ufak bir tereddüt-acaba olmaksızın, tüm kalbiniz ile inanmanız gerekiyor.

Hayvanlarda ise konu çok daha farklıdır. Doğasından sapan varlık, özgür-serbest irade sahibi olan ‘insan’dır 🙂 Hayvanlar zaten her biri özünden-doğal yaradılışından sapmadıkları için, doğal olarak şifa enerjilerine kanallık ederler ve çoğu şifacı insandan çok daha iyi terapistlerdir. Aynı zamanda şifa enerjileri konusunda çok hassas ve duyarlıdırlar, nerede güzel bir enerji varsa kendilerini orada bulurlar. Bu, en çok hoşlarına giden doğal davranış şekilleridir. Siz bir tüyo: Evcil hayvanınız varsa, -özellikle kedi- evde hangi noktalarda çok daha fazla zaman geçirmeyi ya da dinlenmeyi seviyorsa, sebebi o bölgedeki iyileştici olan güzel enerjilerdendir. Kendinizi iyi hissetmediğiniz zamanlarda, o yerlerde bir süre beklemeniz bile iyi bir şifa terapisi olacaktır 😉 Bunu yaparken lütfen evcil hayvanınızı yerinden etmeyin, yerini sizinle paylaşmaktan o da memnun olur ancak, üzerinizdeki enerji çok düşükse zaten sizi yalnız bırakır, kendiliğinden uzaklaşır oradan :))  Hayvanların şifalanmaya ihtiyaçları olabilir ancak, uyumlanmaya ya da şifaya kanallık yeteneği kazandırılmaya ihtiyaçları yoktur. Ancak şu var ki; hayvanın varsa bir rahatsızlığı, ilgili enerjinin onda sürekli ve ihtiyaç duydukça çalışması için -şifa niyetine- uyumlama yapılabilir.