S:
bu kadar çok, farklı enerji sistemleri nasıl çıkıyor? bu yaşadığımız evrende bu kadar çok kanal var mı?…

C:
Selamlar …,

her hastalık ya da düşük frekanslı enerjilerin iyileştirilmesi yani titreşiminin yükseltilmesi için farklı enerjiler kullanılır. Nasıl ki her birindeki etkin madde, mineral, vitamin vs. başka bir konuda destektir aynı şekilde şifa enerjileri de farklı alanlara etki eder.

Bazen bunu fiziksel bir kirliliği temizlemek işlemi gibidir. Örneğin; bulaşıklar için bulaşık deterjanı, çamaşır için çamaşır, zemin için zemin temizleme vs. hatta zeminler için yağlı yağsız, banyo mutfak vs. hanımlar çok daha iyi bilir :))

çamaşır yıkama proğramlarında da renkliler, beyazlar, günlük vs. farklı ısılarda su ile yıkanır en iyi sonucu almak ve bunu yaparken de çamaşırı deforme etmemek adına..

Gerçi kıyaslamak ne kadar doğru olur bilmem ama Esmalar da her biri farklı konularda nefsin(egonun)temizlenmesi içindir. Hatta Esma sayısı vermeye yetkili kılınan tam kemale ermiş bir Mürşid (ilahi-manevi rehber) kişiye özel 3 ya da 4 farklı Esma verir ve bu Esmaların sayıları da yine kişiye özel farklılık gösterir. Tam bir arınma ve temizlik için bu konu hassasiyet taşır.

Şifa Enerjilerinin de farklılıkları bu yönü iledir.