Dönüp Dolaşıp Aynı Noktaya Gelmek; Doğal Seyrin Hali !

  • 19 Temmuz 2016

 

Zihnimiz ilk bakışta bunu bir ‘Kısır Döngü’ olarak algılasa da her zaman olduğu gibi Evrensel Kanunlar bunun tersini söylüyor bizlere..

Teknolojik gelişimimiz oranınca izleyebildiğimiz, Samanyolu, diğer Galaksiler, güneş sistemi, dünya, ay vs. hep bir yörünge üzerinde, dönüp dolaşıp aynı noktaya gelirler gibi algılanır. Ancak durum hiç de öyle değil.. Aynı şekilde, yılda bir kez takvimler 1.Ocak’ı gösterir, ayda bir ayın 1’idir, haftada bir dönüp dolaşıp pazartesi sendromu yaşarız :)) her gün saatleri tüketip döner dolaşır gece yarısı 00:00 a geliriz. Günü yaşadıktan sonra yine dönüp dolaşıp uyumak için yatağa gireriz.. Bütün hayatımıza baktığımız zaman, zaten hep bir döngü yaşadığımıza şahit oluruz.

İşte tam da bu noktada,

Evrensel Yasa şudur; ilk yoktan var ediliş ve yokluğa geri dönüş! sadece bu iki nokta aynı noktalardır. Bu iki nokta arasındaki zaman dilimi içerisinde, her an bir değişim ve dönüşüm süreci vardır. Bizim algı sınırlarımıza göre, bu sonsuz zaman aralığı içerisinde, dönüp dolaşıp gelinebilecek herhangi bir nokta yoktur aslında, her bir turu tamamladığımız zaman, bir diğer etaba geçtiğimizde yol üzerinde, kullanabileceğimiz yeni araçlar buluruz. Bu döngü gerçektir ve kaçınılmazdır ancak her etapta hem geçtiğimiz yerler değişmiştir hem de biz, hiç bir şey aynı değildir. Gelişim ve dönüşüm için vazgeçilmez yasadır başlanan noktaya gelme hissi duymak..

‘yine başladığınız noktaya geldiğiniz’ hissini yaşamıyorsanız, demek ki henüz yeni etap için hazır değilsiniz ve önünüzde yeni araçlara sahip olma şansınız da yok..

 

Şimdi, tekrar başa dönelim :))

DÖNÜP DOLAŞIP AYNI NOKTAYA GELDİĞİNİZİ DÜŞÜNÜYORSANIZ;
SEVİNİN !
DOĞRU YOL ÜZERİNDESİNİZ !

hasan makam