S :
Reiki, negatif enerjileri üzerimizden almak için kullanılabilir mi?

C :

Tabii ki kullanılamaz! Reiki ve diğer saf şifa enerjilerinin amacı kesinlikle bu gibi konular üzerinde çalışmak olmadığı gibi, Reiki’nin bu konuda her hangi bir yeteneği de yoktur.

Sadece, eğer Reiki uygulayıcısı, yeterince arınmış, temiz ve güçlü bir enerjisel titreşime sahip ise; uyguladığı şifa seansları esnasında -alıcı üzerindeki varlık ya da her hangi bir karanlık enerji etkisi varsa- bu karanlık etkilerin direnci ile karşılaşır.

Burada çok önemli bir karar noktası var; Uygulayıcı bir karar vermek zorundadır. Bu direnç karşısında Şifa seansına devam etmesi bir anlamda; bu varlık ya da etkileri yerlerinden etmektir. Yani şifa uygulayıcısının onlarla mücadele etmesi savaşması demektir. Bu savaşın sonunda genellikle kaybeden ve etki altına giren taraf şifa uygulayıcısı olur.

Bu neden ile tüm şifa uygulayıcılarına önerim; bu gibi etkileri gördüğünüz anda durun ve usulca seansı kapatın.!

Yok, eğer diyorsanız ki; benim enerjisel titreşimim oldukça saf, temiz, yüksek ve manevi olarak da korunuyorum. Varlık etkisi ne kadar güçlü olursa olsun banim alanıma etki edemez.. O zaman, varlık etkisini yok sayarak, önemsemeyerek, muhatap almayarak şifa seansınıza devam edebilirsiniz. Odaklanacağınız tek şey, kıyıdan köşeden, o karanlık enerji etkisine bulaşmadan, şifa seansınızı tamamlamak olsun.

Eğer (gerçek bir Reiki ustası iseniz ve) kendi enerji bedeninizin gücüne, saflığına, bütünün hayrını gözeten, ilahi iradeye hizmet ettiğine inanıyorsanız ve güveniyorsanız da, o varlığın göstereceği direnç daha da artarak alıcının fiziksel duyularını ve bilincini kullanarak tepkilerini vermeye başlayacaktır. O anda artık şifa seansınızda, alıcı ile değil o varlık ile muhatapsınız!

Bu anda yapmanız gereken şeyi ben size söyleyemem, zaten bu enerjisel seviyeye gelmiş iseniz, ne yapacağınızı bilirsiniz ve usulca yapmanız gerekeni yaparsınız!

Nasıl? Reiki ve diğer şifa sistemleri ile çalışmak, basit bir oyun gibi bir şey değilmiş değil mi? Her uyumlama alanın, henüz kendisinin bile farkında olmadan, bir an önce başkalarına şifa dağıtması(!) gibi bir şey yokmuş. İlk önce kendimizi temizliyoruz, arındırıyoruz, güçleniyoruz -ki bu belki yıllar alan bir süreç- daha sonra zaten enerjisel varlığımız kendiliğinden etrafımıza şifa alanı olmaya başlıyor, daha sonra artık başkalarına, temiz, arınmış ve güçlü bir enerjisel kanallık üzerinden faydalı olmaya çalışıyoruz.

Bana kalırsa; Eğer gerçek bir Reiki Ustası değil iseniz; (aile bireyleri ve çok yakın çevreniz haricindeki) başkasına şifa uygulaması yapmak istediğinizde, durup bir kez daha düşünün! Hele de bu durumda başkalarına öğretmeye kalkışmak, zaten akıl işi değil.. Hatta internet üzerinden, üzerindeki ne gibi enerjiler ile muhatap olacağınızı bilemeyeceğiniz insanların enerji bedeni ile temas etmek sureti ile, onlara şifa dağıtmak arzusu !.. Eğer gerçek bir reiki ustası değil iseniz; Yapmayın! Kendinize ve başkalarına yazık etmeyin!

Burada, sorulması gereken soru şu; Ben Reiki Ustası mıyım?

El-Cevap: Her ne deneyim ile karşılaşırsanız karşılaşın, artık Ustanıza soracağınız sorunuz kalmamış ise o zaman Reiki Ustası olmuşsunuz demektir. Çünkü gerçek bir Reiki Ustası, gelmiş geçmiş tüm şifa ustalarının bilgi, birikim ve deneyimlerini potansiyel olarak içerisinde barındırır. Şifa saati gelmiş ise alıcının o seansta, bu bilgiler reiki ustasına ilham gibi akar. Bilgi, fizik düzlemde yeterince bilgiye doymuş beyin, bilgileri artık içsel olarak maddi alemlerden çok manevi alemlerden almaya başlanmıştır artık. Daha genel bilgilerden, kişiye özel daha sfesifik bilgiler ışığında ve içsel yönlendirmeler ile hareket edilir.
Anlatılmaz, yaşanır, diyelim 🙂

Allah, bolca emek ve zaman harcayan; sabır, sebat ve tevekkül içerisinde, çok çalışan, kendisini bütüne hizmete adayan tüm şifa uygulayıcılarının bu farkındalığı anlatmayıp yaşaması dua ve dileklerim ile ..