AYURVEDA Reiki 3.Master Seviye

950 

Açıklama

Ayurveda Tıbbı” oldukça geniş kapsamlı bir içeriğe sahip olduğu için, bu kursumuzda sadece ana hatlarına yer verildi. İnternet üzerinden ‘ayurveda’ araması yaparak bulabileceğiniz bir çok kaynaktan konu ile ilgili detaylı bilgi edinmenizi öneriyorum. Bizim asıl konumuz olan, Ayurveda’nın enerjisel tedavi yönleri üzerinde duracağız.

Ayurveda Reiki Kurs İçeriği :

Mantralar :

Ayurveda Reiki enerjisini kullanırken, arzu edilen konu ile ilgili kelime ya da cümleler oluşturulur. Bunlar tekrarlanması ile tezahürü sağlanır.

Gezegensel Hastalıklar :

Astroloji, gezegenlerin hareket ve konumlarının insan yaşamı üzerine etkilerini inceleyen, Ayurveda’nın önemli bir koludur.

GEZEGENLER ve KARŞILIK GELEN RAHATSIZLIKLAR

RENK

Herşey, ışık, renk ve sese karşılık gelen, farklı frekanslarda titreşen elektromanyetik enerjilerden oluşur. Her rengin ayrı bir frekans aralığı vardır. Gökkuşağının renk spektrumu içerisinde, farklı frekanslarda farklı deneyimler yaşamanız gibi..

TANTRA

Tantra felsefesine göre, tüm evren saf bilincin bir tezahürüdür. Evrenin tezahürü olarak; bu saf bilinç, bir diğeri olmadan biri var olamaz. Evren ve İnsan; ikisi de iki kutbu ya da yönleri içinde barındırarark tezahür etti. Tantra Felsefesine göre, insan bir minyatür evrendir. Evrende bulunan tüm varoluş, her bireyin içinde bulunabilir ve evrenin için geçerli olan aynı ilkeler, bireysel varlık durumunda da geçerlidir.

İnsanlarda, Şakti’nin kadınsı yönü Kundalini olarak adlandırılır.

KUNDALINI

Kundalini nedir?

Kundalini bir psiko-ruhsal enerji, bir bilincin enerjisidir. Kundalini, tam anlamıyla bir yılan gibi ‘kıvrılma,’ anlamına geliyor. Kundalini, içimizde bulunan psişik enerjinin engin potansiyelini ifade eder. Belki de daha derin anlamı ile Kundalini, yaratıcı enerjinin büyük bir tezahürü olarak tarif edilebilir .

Kundalin Yükselişi ..

ÇAKRALAR

Bilinç potansiyelleri olarak, omurganın doğrusal ekseni boyunca uzanan psişik merkezler vardır. Çakralar fiziksel değillerdir ve fiziksel beden ile bağlantıları salgı bezleri üzerinden gerçekleşir. Daha süplit olan eterik beden üzerindeki alanlar olarak anlaşılmalıdır. Psişik enerjilerin merkezi depoları olan çakralar, var olmanın tüm hallerini yönetir.

NADİLER

Sübtil bedende yedi çakraya ek olarak, enerjisel ağ yapısında olan kanallardır. Ondört temel nadi vardır. Bunlardan, Ida, Pingala ve Sushumna en önemlileri olarak kabul edilir.

KUNDALINI ve DNA AKTİVASYONU

DNA, hayat planınız ile ilgili bilgi kodlarını içerir, aynen bir bilgisayar proğramında olduğu gibi.. İçerisinde, uyanış ile birlikte hafızanızdaki, -Ben kimim? Neden buradayım? soruları gibi çeşitli şekillerde mekanizmaların tetiklediği, daha iyiye ulaşmak için ruhun özüne yönelmenin başlangıç noktasıdır DNA aktivasyonu.

DNA, hayatın tüm yönlerinin oluşturulmasını yönetir.

FİZİKSEL BEDEN

DUYGUSAL BEDEN

ZİHİNSEL BEDEN

Diğer konu başlıkları:

* ŞİFA UYGULAMA YÖNTEMİ

* UZAKTAN AYURVEDA ŞİFA TEKNİĞİ

* AYURVEDA REIKI MEDİTASYONU

* UYUMLAMA PROSEDÜRLERİ

* OBJELERİ(NESNELERİ) UYUMLAMA

* DETOKS ETKİSİ

* TOPRAKLAMA

* KENDİNİ YENİDEN UYUMLAMA

* DİĞER UYUMLAMA YÖNTEMİ ALTERNATİFLERİ

REIKI

Reiki, Japonca bir kelimedir, evrensel yaşam gücü ya da İlahi enerji anlamına gelir. Reiki doğal bir iyileşme/iyileştirme yöntemidir. “uyumlanma” üzerinden Reiki erişebilir ve bilinçli olarak artık kullanılabilir. Uyumlanma sırasında, farklı enerji merkezleri (Çakralar) ve şifacı enerji kanalları açıllır ve güçlendirilir. Bu şekilde biz bu enerjiye ulaşabilir ve niyet ile ellerimiz aracılığıyla enerjiyi kanalize edebiliriz.

AYURVEDA REIKI

Mohan Chute tarafından oluşturulan bir şifa sistemidir. Meditasyon sırasında insanlığın refahı için yeni bir şifa modalitesi oluşturmak için Ayurveda Tıbbı’nın metafizik özelliklerini kullanmak için manevi olarak desteklendi. Bu sistem fiziksel, zihinsel ve dugusal bedenleri güçlendirir. Bu harika şifa sistemi, Ayurveda ve Reiki enerjilerini birleştirerek oluşturulur. Bu, sadece bir şifa sistemi olmak ile sınırlı değil, aynı zamanda ruhsal gelişime de yardımcı olur. Bu sistem, dengeli bir şekilde Kundalini uyanışı ve yükselişini sağlar. Ayurveda Tıp Mantraları, Renkler, Gezegenler, Yaşam enerji frekansları için eş zamanlı bir uyumlamadır. (Toprak, Su, Ateş, Hava, Uzay, Metafizik özellikleri kişisel planda güçlendirir). Son derece güçlü ve etkili, ama aynı zamanda nazik dokunuşlar ile şifa sağlar. (Rab Dhanvantari gibi) Ayurveda Ustaları ve rehberlerinin bilgeliği, Ayurveda Reiki kullanıcılarının hizmetine sunularak, hastalığı teşhis ve hastaya uygun frekans enerjisini yönlendirmek için yardımcı olur.

Ayurveda Reiki Uyumlamaları 3 aşama ile tamamlanır. Uyumlamalar en az birer gün ara ile yapılabilir ancak kesinlikle bu aşamalar birleştirilerek tek seansta yapılamaz!

AYURVEDA REIKI 1

Ayurveda Reiki’nin ilk uyumlamasında, aynen Kundalini Reiki 1.Seviye uyumlamasında olduğu gibi, Reiki enerjisinin kanalize olabilmesi için şifacı kanalları açılır. Kol ve bacak kanalları ile el ve ayak şifacı çakraları açılır. Kök Çakra hariç bütün büyük(temel) çakralar açılarak genişletilir. Ana enerji kanalı (Sushumna), Kök çakradan başlayarak Taç çakraya kadar temizlenir. Ayurveda Reiki 2.Seviye ve Kundalini uyanışı için, Merkezi enerji kanalı ve çakralar hazır hale getirilir.

AYURVEDA REIKI 2

Ayurveda Reiki 1.Seviye uyumlamasını güçlendirir. Çakralar daha da açılır, çakralar boyunca uzanan merkezi enerji kanalı temizlenerek biraz daha genişler. Shakti Kundalini Kök çakradan itibaren uyandırılır ve enerji merkezleri olan yedi çakra boyunca aşağıdan yukarıya doğru yükselmeye başlar. Merkezi enerji kanalı olan Sushumna nazikçe uyarılır ve mutlaka açılırak, Kundalini aydınlanma Ateşinin yükselişi için yol açar. Böylelikle, tüm çakralar ve enerji sistemleri temizlenmiş, açılmış ve Kundalini Ateşi yükselişinin tamamlanması için hazır hale gelmiştir.

AYURVEDA REIKI 3 – MASTER

Not: Kundalini Reiki Masterları, direk AYURVEDA REIKI 3 – Master ‘a uyumlanarak sistemin tamamına uyumlanmış olurlar.

(isteğe bağlı olarak Kundalini Reiki Masterları da Ayurveda Reiki yi 1.2.3. Seviye şeklinde tamamını alabilirler.)

Bu seviyede Kundalini ateşinin yükselişi tamamlanır. Gezegenlerin yaşam enerjisi frekansları uyumlanılır. (Toprak, Su, Ateş, Hava, Uzay, Metafizik özellikleri kişisel planda güçlendirir). Son derece güçlü ve etkili, ama aynı zamanda nazik dokunuşlar ile şifa sağlar. (Rab Dhanvantari gibi) Ayurveda Ustaları ve rehberlerinin bilgeliği, Ayurveda Reiki kullanıcılarının hizmetine sunularak, hastalığı teşhis ve hastaya uygun frekans enerjisini yönlendirmek için yardımcı olur.

AYURVEDA REIKI 1. Seviye İnisiyasyonu

AYURVEDA REIKI 2. Seviye İnisiyasyonu (1.seviyeden en az 1 gün sonra)

AYURVEDA REIKI 3. Seviye Master İnisiyasyonu (2.seviyeden en az 1 gün sonra)

 

1. & 2. & 3.Master Seviyeleri, (en az birer gün ara ile 3 ayrı İnisiyasyon ) ile tamamlanır.

(Ayrıca hali hazırda Kundalini Reiki Masterları, dilerlerse; sadece Ayurveda Reiki Master Uyumlamasını alarak, Ayurveda Reiki’nin tamamına uyumlanmış olurlar.)

 

  • Ayurveda Reiki 1.2.3.Master Seviye Uyumlamaları standart uyumlamalar şeklinde, uzaktan-bire bir yapılır.
  • Master Uyumlamanız tamamlandıktan sonra artık Ayurveda Reiki Masterı olduğunuz için, Ayurveda Reiki’nin her bir seviyesine kendinizi veya başkasını uyumlayabilirsiniz.
  • Bu aşamadan sonra, kendinizi sık sık master seviyesine uyumlamanız en güçlü şifa yoludur.

 

 

 Tüm Uyumlamalar uzaktan yapılmakta olup, İNİSİYASYON SERTİFİKALARINIZ yüksek çözünürlüklü .jpg formatında ve EĞİTİM DERS NOTLARINIZ .pdf formatında e-mail adresinize postalanmaktadır.

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

“AYURVEDA Reiki 3.Master Seviye” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir