***USUI REIKI 2.Seviye Uyumlama ve Eğitim Programı

1.200 

Açıklama

Usui Reiki

2. Aşama

(OKUDEN)

UYUMLAMA VE EĞİTİM PROGRAMI

Evrensel Yaşam Enerjisi olan Reiki’nin kullanım yöntemlerini geliştiren bir çok Şifa Ustası vardır. Bunlar içerisinden dünyada en çok uygulanan yöntem olan Shiki Ryoho, Dr.Mikao Usui tarafından geliştirdiği ve öğretildiği için ‘Usui Reiki Şifa yöntemi’ olarak bilinir. Dr.Mikao Usui’den bu yana uyumlama şekilleri ve seviye sayısı değişse de sonuç olarak aynıdır.

SHEEPHA Bütünsel Şifa Akademi olarak; Usui Reiki Uyumlama ve Eğitim Programını 3 Seviye ile tamamlıyoruz.

Eğer Usui Reiki 1.SEVİYE Uyumlama ve Eğitim Programını tamamladıysanız; 2.Aşamada sembollerin de kullanımı ile devam ederek Şifacılık yolunuzu bir üst enerji seviyesine taşımanın zamanı gelmiştir.

 

 2.SEVİYE : OKUDEN İkinci aşama eğitimde kişi sadece dokunarak değil aynı zamanda uzaktan da şifa enerjilerine kanallık etme yöntemlerini öğrenir. Bunun için özel bazı semboller kullanılmaktadır. Gereken sembolleri ve metotları öğrenen kişinin enerji seviyesi artar ve artık uzaktaki kişilere de şifa enerjisi aktarımı yapabilecek duruma gelir. 2. Seviyede öğrenilen Reiki sembolleri üç tanedir, güç sembolü, mental sembolü ve uzaklık sembolü. Reiki 2 seviyeye uyumlanmış bir insan dokunmadan ve çok daha güçlü olarak bu sembolleri kullanarak uzak mesafelere şifa enerjisi aktarabilir. Reiki’nin en büyüleyici yanlarından biri de artık sadece insanlara değil, geçmiş yada geleceğe olduğu gibi olaylara da bu sembolleri kullanarak şifaya kanallık yeteneğine sahip olunmasıdır. Reiki Şifa enerjileri kişisel istek-arzu-çıkar gibi amaçlar için kullanılamaz, ancak herkesin iyiliği için istenen olaylara pozitif enerji gönderilebilir.  

 

***Genel olarak şifacılığa, Usui Reiki gibi, uzun soluklu, derin ve geniş kapsamlı öğretilere sahip olan; Geleneksel Şifa yöntemlerinden biri ile başlanır. Şifacılık temelleri alındıktan sonra diğer şifa yöntemleri de öğrenilebilir. Bir Reiki Eğitmeni olarak kişisel önerim; Şifacılık deneyimimizi sağlam temeller üzerine oturtmak ve en yüksek faydanın sağlanabilmesi için; Usui Reiki’yi bütün olarak öğrendikten (yani 1. 2. ve 3.Seviyeleri tamamladıktan) sonra, diğer şifa sistemlerini öğrenmeye ve uygulamaya başlanmalıdır.

 

Her Reiki Masterı öğretirken kendi tarzını kullanır.. Hasan Makam tarafında verilen Usui Reiki 2.Seviye Uyumlama ve eğitim programı içeriği aşağıda verilmiştir.

 

USUI REIKI (Usui Shiki Ryoho),
  • Usui Reiki 1.Seviye eğitimini tamamlamış kişi, 2.Seviye Uyumlanma ve Eğitim alma talebinde bulunduktan sonra, Reiki Eğitmeni tarafından gerekli tüm bilgi ve yönlendirmeler yapılır.
  • Uyumlama(el-alma) ardından, her gün en az 30-60 dk. olmak üzere, en az 9 haftalık düzenli olarak Eğitim Notlarında verilen çalışmaların yapılması gerekir.
  • Kişi, Eğitim Notlarında öğretilen çalışmaları her gün aksatmadan düzenli olarak yapmaya çalışarak, bu çalışmalar sayesinde Fiziksel, Zihinsel ve Duygusal olarak arınma da bir üst seviyeye taşınır.
  • Sembollerin kullanım alanları ve yöntemleri öğrenilir.
  • Semboller kullanılarak, kişi kendi kendine bilinçaltı temizliğini yapar. En az kişinin yaşı sayısınca gün tekrarlanması gereken bu tekniğe ‘Yaş Temizliği‘ de denir.
  • Süreç içerisinde, olası tüm sorularının yanıtları kanallık eden Reiki Master’ında hazırdır, sadece en doğru anda, zamanı geldiğinde sorulması beklenir.

 

USUI REIKI 2.AŞAMA UYUMLAMA ve EĞİTİM PROGRAMI İÇERİĞİ :

Materyaller (e-posta ile gönderilir):

*  Usui Reiki 2.Seviye Eğitim Kitapçığı (10 Sayfa),

*  Sertifika

Önemli Not:

2. Seviyede Başkasına Uzaktan Şifa Uygulama Teknikleri öğretilse de, ilk aşamada diğer insanlar için hemen kanallık edilmeye başlanması önerilmez. Bunun yerine Hayvanlar ve Bitkilere Şifa uygulamak, hem kişisel enerjiyi yükseltir hem de diğer insanlardan gelebilecek olası düşük titreşimli enerjilerin etkisine maruz kalınmamış olunur.

* Uyumlamalar tamamen uzaktan yapılmakta olup, Reiki 2.Seviye Eğitim Klavuzu .pdf dosya formatında e-mail adresinize postalanmaktadır.

* Sistemin Kurucusu olan Mikao Usui’den başlayarak Master Silsilesi olan Soy Ağacı ve Sertifika Seri No içeren, yüksek kalite baskıya uygun 300 dpi .JPG dosya formatında Usui Reiki 2.Seviye İnisiyasyon Sertifika‘nız, Sertifika üzerinde Türkçe ve İngilizce metin olarak hazırlanmaktadır.

 

ÖRNEK SERTİFİKA :

 

 

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

“***USUI REIKI 2.Seviye Uyumlama ve Eğitim Programı” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hoşunuza gidebilir…