***USUI REIKI MASTER & TEACHER (3AB) Uyumlama ve Eğitim Programı + 7 Chi-Ball ŞİFA KÜRESİ

1.500 

Kategoriler: Etiketler: , , , ,

Açıklama

Usui Reiki

3. Aşama

3A(Master-Usta) + 3B(Teacher-Öğretici)

MASTER & TEACHER

UYUMLAMA VE EĞİTİM PROGRAMI

Evrensel Yaşam Enerjisi olan Reiki’nin kullanım yöntemlerini geliştiren bir çok Şifa Ustası vardır. Bunlar içerisinden dünyada en çok uygulanan yöntem olan Shiki Ryoho, Dr.Mikao Usui tarafından geliştirdiği ve öğretildiği için ‘Usui Reiki Şifa yöntemi’ olarak bilinir. Dr.Mikao Usui’den bu yana uyumlama şekilleri ve seviye sayısı değişse de sonuç olarak aynıdır.

 

SEEPHA ”Şifa Yolculuğu” olarak, Usui Reiki Uyumlama ve Eğitim Programımızı 3 Seviye ile tamamlıyoruz.

 

1.SEVİYE : SHODEN

 

2.SEVİYE : OKUDEN

 

3.SEVİYE : SHINPIDEN

 

 

3.SEVİYE : SHINPIDEN (Master&Teacher)

 

Usui Reiki şifa sisteminin Usta&Öğretici aşamasıdır. Kazanılan deneyimleri ve ustalık ile birleştirerek başkalarına da öğretmeye başlama aşamasıdır. Bu seviyede kişi önceki tüm seviyelerde deneyim sahibi olmalı ve reikiyi yaşam biçimi haline dönüştürmüş olmalıdır. Son derece sorumluluk isteyen reiki masterlık derecesi aynı zamanda reiki uygulayıcılarına reikiye olan sorumluluğu da doğru anlamayı ve anlatmayı beraberinde getirir.

 

Genel olarak şifacılığa, Usui Reiki gibi, uzun soluklu, derin ve geniş kapsamlı öğretilere sahip olan; Geleneksel Şifa yöntemlerinden biri ile başlanır. Şifacılık temelleri alındıktan sonra diğer şifa yöntemleri de öğrenilebilir. Bir Reiki Eğitmeni olarak kişisel önerim; Şifacılık deneyimimizi sağlam temeller üzerine oturtmak ve en yüksek faydanın sağlanabilmesi için; Usui Reiki’yi bütün olarak öğrendikten (yani sıra ile sindire sindire 1. 2. ve 3.Seviyeleri tamamladıktan) sonra, diğer şifa sistemlerini öğrenmeye ve uygulamaya başlanmalıdır.

 

Her Reiki Masterı öğretirken kendi tarzını kullanır.. sheepha.com bünyesinde, Hasan Makam tarafında verilen uyumlama ve eğitim programı içeriği aşağıda verilmiştir.

 

USUI REIKI (Usui Shiki Ryoho), 3.Aşama Uyumlama ve Eğitim Programı

 

— Usui Reiki 2.Seviye eğitimini tamamlamış kişi, 3.Seviye Uyumlanma ve Eğitim alma talebinde bulunduktan sonra, Reiki Eğitmeni tarafından gerekli tüm bilgi ve yönlendirmeler yapılır.

 

— Uyumlama(el-alma) ardından, her gün en az 30 dk. olmak üzere, az da olsa her gün düzenli çalışmalar gerektirir. Bu süre içerisinde;

 

— Kişi, Eğitim Kitapçıklarında öğretilen çalışmaları her gün aksatmadan düzenli olarak yapar.

 

— Fiziksel, Zihinsel ve Duygusal olarak arınma da bir üst seviyeye taşınır.

 

— Master Sembolünün kullanım alanları ve yöntemleri öğrenilir.

 

— Süreç içerisinde, olası tüm sorularının yanıtları kanallık eden Reiki Master’ında hazırdır, sadece en doğru anda, zamanı geldiğinde sorulması beklenir.

 

*Üçüncü Aşama Usui Reiki Eğitimi; Son basamak olan Shinpi-Den; gizem ve sır öğretisidir. Reiki Master olmak ve sistemi öğretmeye başlamak için bir adımdır. Bu seviyede Usta Sembolü öğretilir. Bu sembol ikinci aşama reiki eğitiminde öğretilen diğer 3 sembolün tamamlayıcısı niteliğindedir. Ve diğer 3 sembolü anlam ve enerjisel olarak kapsar. Bu aşamada geleneksel Usui Usta sembolü (dai-ko-mio)nun yanında Tibet usta sembolü ve Raku sembolü de – eğitmenin tercihine bağlı- öğretilebilir.

 

USUI REIKI 3. SEVİYE : Usui Reiki’nin son ve Öğretmenlik aşamasıdır. Bu aşamada öğrenci master sembolünü öğrenerek Reiki öğrenciliğini ileri boyuta taşıyıp öğrendiklerin öğretme, Reiki’ye hizmet etme aşamasına gelmiştir.

 

*** Bildiğiniz gibi Usui Reiki, Master Seviyesi ile tamamlanır. Bu nedenle en önemli seviye.. Usui Reiki 2. Seviye uygulamalarını aktif olarak yapıyorsanız ve Usui Reiki şifa sistemini tam kapasite kullanmaya ve diğerlerine en doğru şekilde öğretmeye hazır olduğunuza inanıyorsanız, elbette ki uyumlanabilirsiniz.

 

Ayrıca;

 

* sheepha.com bünyesinde, Usui Reiki MASTER Seviyesi; 3A(Master) ve 3B(Teacher) Seviyeleri ayrılarak değil, Usui Geleneğine bağlı kalınarak, Master Seviyesi (MASTER&TEACHER olarak) bir kerede verilmektedir.

 

* Uyumlamalar tamamen uzaktan yapılmakta olup, Sistemin Eğitim Kitapçığı ve A’dan Z’ye Reiki hakkında hemen her şeyi bulabileceğiniz e-booklar e-mail adresinize postalanmaktadır.

 

* Tam Soy Ağacı‘nı da içeren Usui Reiki Master&Teacher İnisiyasyon Sertifika‘nız, Türkçe ve İngilizce olarak hazırlanmaktadır.

 

* Usui Reiki Master & Teacher Uyumlamanız Tamamlandığında, Uyumlama enerjilerinin dışında ayrıca, 7 günlük(7 doz) Şifa Enerjileri küresi oluşturularak, sizin enerji alanınıza gönderiliyor. Uyumlamadan bir gün sonrasından itibaren 7 gün boyunca her gün, uygun olduğunuz zaman dilimlerinde, aynen uyumlama seansına hazırlanır gibi, hazırlıklarınızı tamamladıktan sonra, ”verilecek olan niyeti”  söyleyerek 20-25 dk. enerji akışına izin veriyorsunuz.. Böylece Master enerjilerine adaptasyon ve arınma çok daha etkin hale geliyor.

 

Tüm Uyumlamalar uzaktan yapılmakta olup,

İNİSİYASYON SERTİFİKALARINIZ yüksek çözünürlüklü .jpg formatında ve EĞİTİM DERS NOTLARINIZ .pdf formatında e-mail adresinize postalanmaktadır.  

Örnek Sertifikalar :

(Tam boyutu görmek için sertifikanın üzerine tıklayınız.)

 

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

“***USUI REIKI MASTER & TEACHER (3AB) Uyumlama ve Eğitim Programı + 7 Chi-Ball ŞİFA KÜRESİ” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir