S:
Hasan bey merhaba size bir sorum olacakti
Mikail enerjisine uyumlanmak istiyorum
bunun icin herhangi bir sekilde niyet ederek kendi kendime uyumlanabilmem munkun mudur acaba ?

C:
Merhaba … Bey,
Melek Enerjileri’ni, yanlış uygulamalar yapılmaya başlandığı ve amacından saptırıldığı için ben proğramlarımdan tamamen kaldırmıştım. Bu nedenle, bu konu ile ilgili yorum yapmam da doğru olmaz.
Ancak..

Diğer Şifa Sistemlerinde ise; ‘Kendi Kendine Uyumlama’ yöntemi iki şekildedir.

İlki; Ya Şifacı olan kişi, hayatını şifacılığa adamıştır ve çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürdüğü bir dönemde, manevi olarak açılımlar, yükselişler yaşar, insanların o dönemde ve bölgede en çok ihtiyaçları olan enerjiler O Şifa Ustası aracılığı ile kanalize edilir ve o da detayları ile birlikte diğer şifacılara öğretir.

İkinci yol ise; Her hangi bir Şifa Sistemi’nin Kurucusu, o enerjinin uyumlamasının ‘Kendi Kendine Uyumlama’ yöntemi ile yapılabileceğini belirlerse, o enerjiye şifacı kişiler kendi kendine uyumlanabilirler. Burada, Kurucunun belirlemesi; herkese açık uyumlama göndermesi demektir aslında. Temelde yine Sistemin Kurucusunun, ”Uyumlanmak isteyen tüm şifacıların bu enerjiyi alabilecekleri” niyeti ile kodlamasından kaynaklanır.(Bu gibi Kendi Kendini Uyumlama yöntemleri ile çalışan enerjilerde de genellikle uygulamalar olmadığı için sadece uyumlama yapılır ve bu konuda öğretilmesi gereken bir şey olmadığı için başka hiç bir uygulama yapılmaz)

Şifa Enerjileri Sistemlerinin temel prensiplerinden olan ”Niyetlerin Örtüşmesi” burada da kendini göstermiş olur. Yani, Şifayı ya da Uyumlamayı alanın almaya niyet etmesi, Kanallık edenin de o kişiye aktarması niyetlerinin örtüşmesi. Biri eksik olunca diğeri çalışmıyor bu durumda.. Her hangi bir şekilde tek taraflı almaya ya da aktarmaya ısrar edildiği zaman elbette bir tür enerjiler çalışmaya başlıyor ama onlar da Şifa Enerjileri olmuyor.. hoş olmayan enerji alanları kapılarını açmaya başlıyor..