Hocam, Reiki uygulayarak nasıl kilo verebilirim?


Bildiğiniz gibi; Reiki enerjisi daha süptil (ince yapılı-yoğunluğu az) olduğu için fiziksel konulara direk temas etmekten çok dolaylı şekillerde işlev görür. Yani Enerji yapısı daha ince olan zihinsel ve duygusal konulara temas eder, konu ile ilgili bu katmanlarda enerjisel blokajlar varsa, bu enerjisel blokajlar çözülüp düzenli dengeli bir enerji akışı sağlandığı zaman kişi; doğru duygu, düşünce ve davranış moduna girer. Böylelikle, daha yoğun yapılı (kütlesel olan) fizik bedenin önce sıvı katmanına, daha sonra da daha katı diyebileceğimiz katmanlara etki eder.

Bu arada, konu ne olursa olsun, sorunun kaynaklarını-sebeplerini her yönü ile geniş bir şekilde araştırıp bilgi sahibi olun ve şifa çalışmalarınızda bu asıl sebeplere ve -fazlasını da yapabilirseniz ne ala- mümkün olduğunca daha da derin bir anlayış ile manevi sebepleri bulun ve onlara da odaklanın.

* Bakış açısı doğru ise istenen doğru sonuçlar alınır 😉

Konuya bu şekilde bakıp, odaklanırken; uygulama şekli olarak da; ellerinizi başınıza ya da kalbinize koyarak ” fizik bedenimin kilo ve diğer sağlık dengesini bozan tüm etkenlerin şifalanmasını diliyorum ” diyerek, şifayı sadece Allah’tan dileyin. Bir vesile-sebep olarak da Kanal olduğunuz evrensel yaşam enerjisi olan Reiki şifa enerjisi aktarımı yaparsınız. Bu arada -uyumlanarak- kanal olduğunuz tüm şifa enerjilerinin frekanslarından ihtiyaç olanı da kendiliğinden akar 😉

Uygulama sıklığı ise; En sık 8 saat ara ile (optimum günde bir) ihtiyaç duyduğunuz kadar süre şifa çalışmalarınıza devam edebilirsiniz. Sonuçları almaya başladıktan sonra daha seyrek aralıklarla konu ile ilgili çalışmalarınıza devam edebilirsiniz.

Şifa olsun inşallah!

 

❓ Fazla Kiloları atma üzerine enerji çalışması var mı?

✅ Direk kiloya etki eden herhangi bir şifa sistemi olmaz zaten ama Zihinsel, Duygusal ve doğru davranış şekillerini düzenleme konusunda kişiye yardımcı olan enerjiler var. Kilo konusunda ise hemen her enerjiyi uygulayabilirsiniz. Odaklanmanız gereken sadece amacınız ve niyetinizdir..

Zaten sunum olarak Kilo ile ilgili olduğu belirtilen enerjilerde de sadece bu yönlendirme yapılıyor.

Bilirsiniz, şifa enerjilerinin en son dolaylı olarak etki ettikleri alan fiziksel konulardır. Özelikle kişinin bu konudaki, zihinsel ve duygusal şifalanması ilgili çakralar ya da aura üzerinden sağlanır. Kişinin dönüşen bu yapısı ile gelişen doğru duygu, düşünce ve davranışları sonucu, sağlıklı dengeli bir kilo endeksini koruyacak şekilde bir hayat tarzı geliştirir.

Sonuç itibarı ile *Şifa direk fiziksek değil daha süptil enerji yapısı olan Zihinsel ve Duygusal alandadır!*

 


Hocam zayıflama reikisi diye bir şey var mı? Herkes soruyor. Ben bilmiyorum dedim ama yine de sormak istedim!


Reiki her konuda şifalanmak için uygulanabilir.

Sağlıksız kilolardan kurtulmak için, daha doğrusu sağlıklı bir kilo dengesini yakalamak için, altta yatan sebepler iyileştirilir. Zihinsel, duygusal şifa, kan dolaşımı, tiroid salgı bezi gibi bir çok enerji merkezinin uyarılması ve ilgili enerji kanallarının temizlenmesi, düzenli uyku, dengeli beslenme, günlük egzersiz alışkanlığı geliştirmeye yardımcı enerji frekansları vs.

Bunlar zaten, konuya odaklanılarak, en saf ve yalın halde Reiki enerjisi ile hızlıca şifalandırılabilen konular. Bu şifalanmanın ardından da hem fiziksel metabolizma, hem de zihinsel ve duygusal olarak doğru tutumlar sergileneceği için (sağlıklı bir kilo) amacına ulaşılır.

Diğer taraftan, sadece bu konuda şifalanmaya odaklanan şifa enerjileri de geliştirilmiştir, diğer binlercesi gibi.

Ama tabii ki, yaşam tarzında, duygu, düşünce ve davranışlarda düzelme olmadan, enerjiyi alayım zayıflayayım, öyle bir dünya yok yani :))

Enerji bizi dönüştürür. Bizi düzene sokar. Kilo dahil sağlıklı bir yaşama ulaşmamızı sağlayan yine düzene girmiş olan bizizdir. Bizim düzelen, doğru duygu, düşünce ve davranışlarımızdır. ????

 


Hocam merhaba bir şey sormak istiyorum kilo almak için kiloya hangi enerjiyi ne şekilde çalışmalıyım?


Reiki ya da en sevdiğiniz enerji ile çalışabilirsiniz.

Şifa Enerjileri, sizin odaklanmış niyetiniz doğrultusunda sizi iyileştirirler. İyileşen bir duygu, zihin ve beden üçlüsü ile de doğru duygu, düşünce ve davranışlar sergilemeye başlarsınız. Yani bu konuda, şifalanan bir kişi düzenli uyku, dengeli beslenme ve egzersiz gibi zihinsel ve fiziksel aktivitelere yatkın ve istekli olmaya başlar. İstenen sonuç bu şekilde elde edilir. Değil ise, hiç bir enerji dışarıdan gelip de kilo aldırmaz ya da verdirmez ????

Bazen sorunun kaynağı, metabolizmanın işleyişinin her hangi bir bölgesinde olabilir. Şifa enerjisio kou üzerinde çalışır.

Bazen zihinsel kalıplardır ya da yapışıp kalmış duygular..

Önerebileceğim niyet; Dengeli ve sağlıklı bir kiloda olmamı engelleyen tüm faktörlerin şifalanmasını diliyorum!