S:
Hocam selam sizin engin bilgilerinize güvendiğim için uzatmadan size sormak istedim yüksek benlik Allah mı?

C:
Yüksek benlik ”RUH” tur. Yani Allah’ın kendi ruhundan, yarattıkları içerisinde sadece insanoğluna verdiği en süptil bedenimizdir. Bizim özgür irademiz sadece fizik bedenimize ve nefs( eterik, zihinsel, duygusal)e yani enerji bedenimize tesir eder. Ruhumuz ise gerçek sahibinin iradesi ile hareket eder, yani bizim kararlarımız ya da eylemlerimiz İlahi İradenin dışına çıkmadığı sürece ruhumuz bizim ile birliktedir. (yoldan)Çıktığımız anlarda bizden uzaktır. Ruh yani üst benlik ten izin almak ise inanın sizin benim ya da şifa uygulayıcılarının haddi değil. :)) İlahi iradenin emrinde olan Ruh’tan(üst benlikten) izin almak için epeyi bir manevi yükselişi tamamlamış olmak gerekiyor. Daha açık bir dil ile ‘kişisel özgür iradeyi İlahi iradeye teslim etmiş olmak gerekiyor.’ Şifa sistemlerine kanallık eden kadim şifa ustaları Üst benlik yani ruh ile gerçekten tam bir uyum içerisindelerdi belki de ve bunu anlatabilirler de, Ders Notlarında da bu konular geçer ama sonraları önüne gelen bir şifa sistemi kurdu ve İlahi İradeyi hiç’e sayan eş koşan, yemediği halt kalmayan sözde şifa uygulayıcıları da, kendilerinde bu cürreti hem kendisinde buldu, hem de Üst Benlikten izin alma yetkisini her uyumlanana dağıttı :)))

Genellikle olan şu, eğer bir yerlere kapı açıyorsanız ve çağırdığınız ile muhatap olma kıvamında değilseniz o kapıdan genellikle hazırda bekleyen ya cinler aleminden ya da başka alemlerden birilerini alırsınız içeriye. Ondan izin alırsınız artık, kapıyı açandan söke söke almayacaktır, isteye isteye üst benlik diye başka bilinçlere kendinizi teslim edersiniz.. Allah muhafaza.

İnsan hayatını zindana çevirebilecek şeyler bunlar.. en büyük sorunumuz da, İlahi öğretilerden bi-haber herkes hele de bu konularda her şeyi çok iyi biliyor..

Dua ile
hasan

benzer yazı > https://sheepha.com/makaleler/sorun-cevaplayalim/ustbenlik-calismalarinda-da-mi-baska-varliklar-mi-musallat-oluyor/